Росія вимагає від України мільярд доларів

"Газпром" збирається стягнути з України 1,1 млрд. дол. за нездійснений транзит газу.


Дмитро Мєдвєдєв доручив голові правління "Газпром" Олексію Міллеру стягнути з НАК "Нафтогаз" недоотримані за транзит газу 1,1 млрд. дол.

"Треба вже сьогодні посадити фахівців, юристів, аби не тільки протоколювати - з цим у нас і так усе налагоджено, а й підраховувати збитки", - заявив Мєдвєдєв. При цьому він зажадав у голови "Газпрому" уточнити приблизний розмір збитків, "завданих діями української сторони".

"З 1 січня "Газпром" недоодержав 1 млрд. 100 млн. дол. експортної виручки за контрактами на постачання газу до Європи. Такі гроші наша країна втрачати не може. Подарунки закінчилися. Гроші повинні бути стягнуті з відповідачів, з винних у цій ситуації", - наголосив Мєдвєдєв.

У свою чергу Міллер заявив, що ця сума буде стягнена в судовому порядку.

Нагадаємо, Росія заявляла, що Україна досі має заборгованість перед "Газпромом". "Україна до цього часу має борг перед "Газпромом" у вигляді пені за газ, спожитий у листопаді-грудні 2008 року", - сказав прес-секретар прем'єр-міністра Росії Пєсков.

Раніше "Нафтогаз" повідомляв, що повністю розрахувався з "Газпромом". Офіційний представник "Нафтогазу" Валентин Землянський повідомив, що 30 грудня "Нафтогаз" перерахував "RosUkrEnergo" 1,5 мільярда доларів на сплату боргу за постачання російського газу в листопаді і грудні 2008 року.

Читайте також:
Тимошенко: Україні давали газ по 235 доларів
Дубина Росії: "Будь ласка, позичте нам технічний газ"
Росія свідомо заважає Україні прокачувати газ в Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: