Росія визнала, що програла інформаційну війну з Україною

Віце-спікер російського парламенту Валерій Язєв заявив, що у січневому газовому конфлікті Росії та України європейці однозначно вважають винною Москву.

Росія програла інформаційну війну в Європі під час "газового конфлікту" з Україною.

Про це заявив заступник голови Держдуми РФ Валерій Язєв, виступаючи на парламентських слуханнях на тему: ”Законодавчі аспекти інформаційного забезпечення національних інтересів Росії на міжнародній арені”.

За його словами, "громадська думка в Європі за два тижні "газової війни" змінилася на протилежну. Якщо 2-3 січня вину покладали на Україну, то 7-8 січня громадська думка змінилася - вину покладали приблизно однаково на Росію та Україну, але коли після 8 січня почали мерзнути Балкани, однозначно вину Європа переклала на Росію".

За словами Язєва, така позиція мотивувалася тим, що Україна "маленька, не самостійна держава, яку кривдить Росія".

Язєв заявив, що в громадській свідомості Європи все бути поставлено "з ніг на голову" - "Росія пішла на припинення транзиту з метою покарати Україну".

Він переконаний, що Росії в таких ситуаціях необхідно формувати громадську думку не в Україні, а в Європі.

Заступник голови Держдуми наголосив, що за останній час інформаційний складник став вагомішим у питанні забезпечення національної безпеки РФ.

"Завоювання інформаційної переваги стало обов`язковою умовою забезпечення перемоги в будь-якій боротьбі - військовій, політичній…", - сказав Язєв.

За його словами, для вирішення таких завдань потрібно розвивати можливості ЗМІ для своєчасного доведення інформації для російських та іноземних громадян.

Як повідомляв ТСН.ua, країни Євросоюзу з 7 до 20 січня 2009 року не отримували російський газ, оскільки РФ припинила його транзит через Україну. Росія в газовій кризі робила винною Україну, звинувачуючи її в крадіжці газу. Україна спростовувала всі звинувачення.

19 січня ”Нафтогаз України” і ”Газпром” підписали договори про постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. 20 січня Росія відновила постачання газу до Європи.

Тим часом 20 січня комісар Євросоюзу з питань енергетики Андріс Пібалгс заявив про відсутність фактів несанкціонованого відбору газу Україною після 31 грудня 2008 року.

5 лютого президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Україна повинна компенсувати збитки країнам, які постраждали внаслідок зриву постачання газу в січні 2009 року.

МЗС України назвало цю заяву непартнерським і недружнім жестом щодо України та країн Євросоюзу.

Читайте також:

Кримські націоналісти вимагають відібрати майно ЧФ Росії

МЗС: Росія ігнорує майнові інтереси України

"Газпром" хоче оштрафувати Україну на 530 млн доларів

Європа хоче дати ляпас Москві руками Києва – Юрій Бойко

СБУ буде розбиратися з антиукраїнською рекламою в Києві

Тимошенко розморозила стосунки з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: