Росія влаштувала енергетичну війну, бо не має газу

У Ющенка підозрюють, що Москва не поспішає відновлювати транзит газу в Європу, оскільки просто його не має.

Поведінка Росії в нинішній ситуації з постачанням газу в Україну та транзитом до Європи змушує замислитися, чи є в Росії в обіцяному об`ємі газ.

Таку думку висловив Уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він наголосив, що на сьогодні "Газпром" абсолютно без жодних причин і більш-менш зрозумілих пояснень не підписує контракти ані на транзит газу, ані на постачання його в Україну, втрачаючи щодня 120-150 млн. доларів.

"Виникають щоразу нові причини, щоб затягти ситуацію, що зараз відбувається з підписанням документів про моніторинг постачання… Мабуть, росіяни сподівалися, що Україна не підпише цей протокол, і таким чином їм вдасться пролонгувати ситуацію, заявивши, мовляв, Україна не готова підписати… А виявилося, що Україна готова підписати, готова впустити спостерігачів і довести свою правоту. Інша справа, що Росія, вочевидь, не готова до цього", - сказав він.

На його думку, виходячи з того, що "логіки в поведінці Росії немає, виникає запитання - а може, просто в них газу немає, і вони про це знають, але їм дуже соромно про це сказати всьому світу, що газу, який ми обіцяли, у нас просто немає… Ось тому і така нервозність у великих політиків".

Нагадаємо, сьогодні Україна "без обмовок" підписала російський варіант угоди про контроль за транзитом газу через свою територію. Також відповідна угода була підписана ще вчора, проте у Москві заявили, що не будуть виконувати домовленості, оскільки Київ змінив умови протоколу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: