Росія вмовляє НАТО не брати до себе Україну

Президент РФ вважає, що Північноатлантичному альянсу не вигідно зараз приймати до себе Україну та Грузію.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв сподівається, що НАТО "задумається" про доцільність входження до альянсу України та Грузії.

Про це він заявив в інтерв'ю CNN.

"Що стосується України і Грузії, тут все просто. Я вважав і вважаю, що такі рішення повинні ухвалюватися на основі суверенного рішення відповідних держав", - сказав Мєдвєдєв.

"Україна: там не було ніякого референдуму. Там є певні результати прогнозів відношення народу до цієї теми. Дві третини населення країни не підтримують вступ в НАТО, а окремі керівники України з наполегливістю, гідною кращого застосування, постійно заштовхують державу в НАТО. Якщо це робити, то тоді необхідно провести референдум, необхідно провести процедури. Хоча для нас це було б не кращим рішенням по цілком зрозумілих причинах", - сказав він.

Мєдвєдєв додав, що зараз Росіяя має "рівні, нормальні відношення з Північноатлантичним альянсом". "Зараз вони стабілізовані після важкого періоду минулого року. Ми хочемо їх розвивати і далі", - сказав він.

Російський президент також закликав не забувати, що НАТО - військовий блок і його ракети направлені в російську сторону.

"І від того, що кількість країн, що входять в НАТО, все розширюється і розширюється і підходить до наших меж, ми не маємо ніяких позитивних емоцій, нам це не подобається, і ми відкрито про це говоримо", - заявив він.

Мєдвєдєв вважає, що "птрібно займатися європейською безпекою". "Давайте просувати спільні інститути. Мені здається, що ось про це потрібно задуматися. І ця позиція, до речі, як мені представляється, знаходить розуміння у ряду європейських держав, які пропонують не форсувати вступ в НАТО тих країн, які до цього не готові", - сказав Мєдвєдєв.

"І мені б хотілося, щоб ще і само НАТО задумалося: а чи здатна в цьому випадку організація управляти такою кількістю країн, у яких така кількість внутрішніх проблем? Якщо це робиться на зло Росії, ну тоді можна й інші країни прийняти в НАТО, але я сподіваюся, що все-таки не ця мотивація присутня у керівництва Північноатлантичного альянсу", - сказав президент РФ.

Нагадаємо, 18 вересня генсек НАТО Андерс фог Расмуссен заявив , що Альянс не відмовляється від планів прийняти до своїх лав Україну і Грузію, але поки ці країни не відповідають критеріям Північноатлантичного альянсу.

"Ми ухвалили дуже чітке рішення під час зустрічі в Бухаресті в 2008 році, відповідно до якого Грузія і Україна стануть членами НАТО. Звичайно ж, при цьому передбачається, що вони дотримуватимуться усіх необхідних критеріїв", - сказав Расмуссен.

Читайте також:

Генсек НАТО: Україна стане членом Альянсу

У НАТО не знають про закон РФ, що дозволяє використовувати армію за кордоном

Посол України у РФ: вступ у НАТО не домінує у президентській кампанії

Ющенко: в України немає альтернативи НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: