Росія впевнена, що Україна не заплатить їй за газ

"Газпром" знову заговорив про фінансові проблеми України та попередив про високу ймовірність нової "газової війни" двох країн.

Росія побоюється, що незабаром в неї може початися новий газовий конфлікт з Україною.

Про це заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв.

"Ми стоїмо перед великим ризиком кризи", - відзначив один із керівників російського монополіста. Він нагадав, що після січневої газової кризи, коли було припинено транзит блакитного палива з Росії до європейських країн, Москва і Київ підписали довгострокові угоди, які мали гарантувати транзит енергоносіїв. "Проте я не можу обіцяти, що тим самим виключені всі ризики", - підкреслив менеджер "Газпрому".

Головним ризиком він вважає нинішній фінансовий стан України. "Нинішня економічна і фінансова криза, природно, не поліпшила ситуацію в Україні. На додаток до цього, ми опинилися перед технологічною проблемою, бо Україна підняла зі своїх газових сховищ великі обсяги газу. Тим часом, заповнені газові сховища є передумовою для покриття підвищеного попиту на газ в Європі взимку", - підкреслив Мєдвєдєв. Він оцінив вартість викачаного зі сховищ газу в 4-5 мільярдів доларів.

Крім того, представник "Газпрому" висловив сумніви в тому, що Україна зможе платити за російський газ. "Ми не думаємо, що Україна в змозі це зробити. Тому ми поширили серед наших партнерів пропозиції, як вирішити цю проблему", - підкреслив Мєдвєдєв.

Він нагадав, що на політичному рівні президент РФ Дмитро Мєдвєдєв і прем'єр Володимир Путін запропонували Європейському Союзу створити фінансовий пул, до якого б увійшли зацікавлені держави, а також Росія. "За допомогою цих грошей можна було б допомогти Україні заповнити свої сховища", - підкреслив він.

Нагадаємо, напередодні глава представництва Єврокомісії в Росії Марк Франко в черговий раз заявив, що в ЄС немає грошей для того, щоб допомогти Україні заплатити за російський газ, який закачується до її підземних сховищ. 19 червня Євросоюз офіційно відмовив Україні у газовому кредиті.

Україна потребує на закачування російського газу до своїх підземних сховищ близько 5 мільярдів доларів. У разі якщо паливо не буде закачано, це може призвести до порушення українсько-російських газових угод і нових проблем із поставками газу.

Разом із тим, вітчизняні експерти впевнені, що Україна вчасно розплатиться з РФ за газ.

Більше того, спеціалісти переконані, що блакитного палива, яке є у підземних сховищах, Україні цілком вистачить для того, щоб пережити майбутню зиму.

Читайте також:

Європа знову відмовила Україні у грошах для оплати газу

Експерти впевнені: Україна вчасно розрахується за газ

ЗМІ: близька до Путіна компанія дасть "Нафтогазу" 4 млрд доларів

Росія назвала ціну на газ для України на осінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: