Росія вважає "екстравагантною" ідею розміщення ПРО в Україні

Глава МЗС Росії Сергій Лавров хоче, що Вашингтон пояснив Москві свої нові плани щодо розміщення ПРО в Європі.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив здивування заявою заступника глави Пентагону Олександра Вербшоу про можливе розміщення компонентів американської системи ПРО в Україні.

"Ця заява є екстравагантною і досить несподіваною", - сказав Лавров. "Постійно звучать заяви, які створюють більше загроз, ніж надають відповідей", - додав він.

Лавров підкреслив, що Росія розраховує на консультаціях зі США отримати повну ясність про схему, яку Вашингтон планує застосувати замість третього позиційного району системи ПРО в Європі.

Разом з тим він зазначив, що сам факт відмови від третього позиційного району Росія вітає.

"Ми хочемо на консультаціях з американцями за оцінкою погроз ризиків ракетного поширення отримати повну ясність про те, що ж наші американські колеги мають на увазі під новою схемою, яку вони вирішили створити", - наголосив глава МЗС РФ.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 17 вересня оголосив, що Вашингтон відмовляється від ідеї розміщення системи протиракетної оборони в Європі згідно з початковими планами і створить нову систему – більш ефективну та високотехнологічну.

Росія привітала цей крок, оскільки Москва неодноразово заявляла, що розміщення радарів та ракетних комплексів у Європі створює загрозу її безпеці.

Водночас 9 жовтня стало відомо, що тепер США розглядають Україну як можливий майданчик для розміщення РЛС в рамках нової архітектури ПРО. Про це заявив заступник міністра оборони США з міжнародної безпеки Олександр Вершбоу, але новопризначений міністр закордонних справ Петро Порошенко вже назвав цю ідею неконституційною.

Читайте також:

Уряд відхрестився від пропозиції США розмістити ПРО в Україні

США планують розмістити ПРО в Україні

Відмова США від ПРО в Східній Європі загрожує українській безпеці

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: