Росія введе до Криму новітні підводні човни

Російські військові скаржаться, що Україна заважає їм оснащати Чорноморський флот новітніми субмаринами.

Росія планує збільшити кількість підводних човнів у складі Чорноморського флоту в Криму.

Про це заявив заступник начальника головного штабу Військово-морського флоту РФ віце-адмірал Олег Бурцев.

"Чорноморському флоту необхідно мати у своєму бойовому складі не менше восьми-десяти підводних човнів. Ті ж турки, а Туреччина - член НАТО, мають у складі своїх ВМС десятки субмарин. А в нас на півдні тільки дві – "Алроса" і ще одна в ремонті, застаріла 641 проекту", - зазначив він.

Саме тому, наголосив військовий, росіяни збираються передати ЧФ підводні човни, "у тому числі новітні типу "Лада".

У той же час, Бурцев поскаржився, що оснащенню ЧФ "заважає позиція України, яка розглядає таку процедуру не як відновлення підводних сил флоту, а як постановку на озброєння нового виду зброї".

"З іншого боку, ці проблеми існують, якщо субмарини базуються в Севастополі. Але немає ніяких проблем з базуванням у Новоросійську, коли там будуть створені для цього умови. А вони створюються в рамках федеральної цільової програми будівництва військово-морської бази в Новоросійську, що розрахована до 2020 року", - наголосив адмірал.

Зараз ВМФ Росії має 60 субмарин різних типів, у тому числі 10 стратегічних атомних підводних човнів і більше 30 багатоцільових атомних човнів.

Нагадаємо, на початку березня спікер Ради Федерації Росії Сергій Миронов заявив, що Чорноморський флот РФ повинен залишитися на території Криму після 2017 року, коли завершиться дія договору про його перебування на українській території.

Разом із тим, зараз у ЧФ РФ виникли проблеми зі сплатою грошей до українського Пенсійного фонду. Через масові звільнення, російський флот заборгував ПФ більше 3 мільйонів гривень.

Читайте також:

Уряд попросить у Росії віддати борги ЧФ

Російські військові почали навчання в Криму

Експерт: Росія готується виводити флот з Криму

Російський спікер: ЧФ має залишитися в Україні після 2017 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: