Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія вже була змушена підкоритиcя "морському" трибуналу: юристи і дипломати коментують перемогу України

Судова суперечка між державами переходить на новий рівень.

Міжнародному трибуналу з морського права знадобилося два тижні, аби ухвалити рішення про повернення українських моряків додому з російського полону. Дипломати кажуть про перемогу, але разом з тим про початок тривалого судового процесу між Україною та Росією, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рішення трибуналу вже вступило в силу, відзвітувати про його виконання Україна та Росія мають протягом місяця. "Наші хлопці, які зараз в Лефортово, мають знати, що їх мають звільнити — негайно. І це для нас дуже важливо. Я передаю вітання і нашу підтримку усім родичам", - заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

ВідеоМіжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно відпустити полонених моряків

Рішення ухвалили у Гамбурзі. Судді вимагають звільнити усіх 24 українців, захоплених у Керченській протоці у листопаді 2018 року, та повернути Україні 3 судна.    

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно відпустити полонених моряків

Україна також вимагала від Росії закрити усі кримінальні справи проти українських моряків, але трибунал з цього приводу вирішив не висловлюватися – і в перші секунди це дещо заплутало тих, хто слухав наказ суду. В українській команді пояснюють, що хвилюватися не варто. "Мова йде про те, що трибунал не відповідав на це питання, оскільки вимога звільнити є самодостатньою. Тобто тут питання вказівок — чи може, чи не може Росія щось вести — не давалося", - пояснив радник міністра закордонних справ Тарас Качка.

Адвокат українських моряків Микола Полозов два тижні тому був обережний у своїх оцінках рішення трибуналу. Тепер переконує — не виконати його Росія звісно, може, але зробити це буде важко. "І влада України, і наша команда адвокатів будуть звертатися до російської влади з вимогою звільнити моряків. Ми будемо долучати це рішення трибуналу. Вже був прецедент, коли Росія змушена була виконати рішення трибуналу – це справа Arctic Sunrise", - нагадав юрист.

Зі справою Arctic Sunrise паралелей справді багато. Восени 2013 року росіяни захопили нідерландське судно з екологічними активістами на борту. Юрисдикцію трибуналу Москва тоді теж не визнавала, але рішення виконала, а згодом ще й виплатила мільйонні компенсації.

Сьогодні трибунал задовольнив прохання України лише про так звані "попередні заходи", до вирішення справи по суті. Тобто це — тільки початок великої судовій війні України проти Росії. Наступний крок — арбітражі у Гаазі, спеціально створений при міжнародній палаті третейського суду. Там Україна намагатиметься довести, що Росія порушила її права як прибережної держави. Звучить складно і мало зрозуміло, але юристи відзначають, що наслідки вже тієї справи можуть показати Росії: порушувати міжнародне право — дуже дороге задоволення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції