Росія забезпечить сировиною український завод ядерного палива

Росія завезе до України збагачений уран для свого заводу із виробництва ядерного палива.

Росiя повнiстю забезпечить збагаченим ураном завод iз виробництва ядерного палива, який планує побудувати в Українi росiйське ВАТ "ТВЕЛ".

Про це заявив голова держкорпорацiї "Росатом" Сергiй Кирiєнко на засiданнi президії російського уряду.

Саме "ТВЕЛ" виграв тендер на будiвництво цього пiдприємства у вересні.

"У нас була складна боротьба з американською компанiєю "Westinghouse". Вони свого часу потiснили нас на всiх схiдноєвропейських ринках", – наголосив голова "Росатому".

Нагадаємо, міжвідомча конкурсна комісія з вибору технології створення в Україні підприємства з виготовлення ядерного палива визначила переможцем конкурсу російську компанію ВАТ "ТВЕЛ".

Про це повідомила помічник директора представництва компанії Westinghouse Electric Company в Україні Світлана Меркулова.

"Ми отримали повідомлення, в якому нам дякують за участь у конкурсі і повідомляють, що міжвідомча комісія прийняла рішення на користь "ТВЕЛ", - сказала вона.

Раніше заступник міністра палива і енергетики Наталія Шумкова висловила надію, що Кабінет міністрів, на затвердження якого будуть направлені рекомендації міжвідомчої конкурсної комісії, затвердить переможця конкурсу до жовтня 2010 року.

Як повідомлялося, затверджена урядом державна цільова економічна програма "Ядерне паливо України" передбачає введення в експлуатацію першої черги заводу з фабрикації ядерного палива в 2013 році.

Потреба АЕС України в тепловидільних збірках для реакторів типу ВВЕР-1000 в 2009-2012 роках оцінюється в 620 штук щорічно.

Читайте також:

Україна оголосила конкурс з будівництва заводу ядерного палива

Янукович запропонував Росії й Казахстану "побудувати на трьох"

"Росатом" запропонував повномасштабну співпрацю з Україною

Росіяни виграли конкурс на будівництво ядерного заводу в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: