Росія забороняє Україні використовувати свій газ

Київ та Москва мають новий привід для суперечки. Цього разу йдеться про використання російського газу на технологічні потреби.


Володимир Путін у телефонній розмові з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу заявив, що транзит газу через Україну в ЄС повинен бути "повним і безумовним".

Путін наголосив на необхідності реалізації всіх пунктів відповідного протоколу на ділі і сказав: "Зараз ми чекаємо підписання протоколу відповідним комісаром Євросоюзу".

Після цього незалежні спостерігачі повинні виїхати на узгоджені пункти контролю, зазначив російський прем'єр. "Після того, як система контролю запрацює, "Газпром" почне подачу газу в газотранспортну систему України з метою його повного і безумовного транзиту європейським споживачам", - підкреслив Путін.

Тим часом, Юлія Тимошенко заявила, що Київ використовуватиме для технологічних потреб при транзиті газу до Європи тільки російський газ, а не свій власний, на чому наполягає Росія.

"Ми і надалі споживатимемо газ з Російської Федерації. Розрахуватися ми за нього можемо тоді, коли будуть підписані контракти, і ми одержуватимемо платню за транзит", - сказала Тимошенко.

Вона відзначила, що для транзиту російського газу до Європи Україна щорічно витрачає 6,5 млрд. кубометрів або щодоби 21 млн. кубометрів газу для роботи газоперекачуючого устаткування. Цей газ постачався з Росії в певних об'ємах, а Україна потім за нього розраховувалася.

"Таким був порядок. Без цього газу Україна не зможе перекачати газ до Європи. Це очевидно", - сказала Тимошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: