Росія забрала "вишки Бойка" до Криму під страхом позову України – "Коммерсант"

РФ відвела вишки під військовим конвоєм.

У понеділок, 14 грудня, "Чорноморнафтогаз" повідомив, що дві нові самопідйомні бурові установки компанії були переміщені з Одеського шельфового родовища в територіальні води окупованого Криму. Операцію провели за вказівкою так званого глави республіки Сергія Аксьонова.

Як пише "Коммерсант", бурові йшли під конвоєм катерів ФСБ і ракетного катера Чорноморського флоту. У компанії пояснили раптове перебазування і військовий ескорт тим, що бурові були "в нейтральних водах із невизначеним міжнародним статусом".

Одеське і розташоване поруч Безіменне родовища знаходяться у економічній зоні України. Тому цю операцію пов'язують з "підвищеною терористичною загрозою".

Пізніше Сергій Аксьонов вже запевняв, що буровим ніщо не загрожувало, але вони були переміщені для роботи на родовищі Гордієвича (що поза російських територіальних вод).

За інформацією "Коммерсанта", екстрена евакуація бурових установок "Чорноморнафтогазу" в російські територіальні води під військовим конвоєм може бути пов'язана з ризиком їхнього арешту за позовом, який готує "Нафтогаз України".

Ці СПБУ куплені в 2011 році на кредит, який "Нафтогаз" виділив тоді дочірньому "Чорноморнафтогазу". Ще до окупації Криму Росією компанії почали судитися за повернення коштів, а в кінці жовтня президент України Петро Порошенко заявив, що країна має намір через суд повернути Одеське і Безіменне родовища. У "Нафтогазі" зазначали, що компанія може подати окремий позов у комерційний арбітраж  щодо повернення майна "Чорноморнафтогазу".

Джерело, близьке до "Нафтогазу", заявило російському виданню, що позов готується до подачі в Стокгольмі або в Лондоні. Якщо арбітраж винесе рішення про арешт бурових як забезпечувальний захід, для реалізації потрібно рішення національного суду, наприклад, в Україні, яке буде нескладно отримати, пояснює партнер Herbert Smith Freehills Андрій Панич.

Нагадаємо, в 2011 році держпідприємство "Черноморнафтогаз" придбало дві глибоководні бурові платформи за 400 млн доларів кожну. Юрій Бойко був на посаді міністра енергетики в 2011 році і його прізвищем бурові платформи охрестили "вишками Бойка". ЗМІ повідомляли, що Бойко має відношення до корупційної купівлі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: