Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія захоплює українське Азовське море, стягуючи військовий флот і банкрутуючи економіку

Україна підставила собі підніжку ще у 2003 році.

Росіяни ультимативно закрили 2000 квадратних кілометрів Азовського моря для українських суден, наголошується у сюжеті ТСН.Тиждень.

Наразі російські прикордонники вважають українців гіршими за сомалійських піратів. Проте саме морські прикордонники - це єдине силове угруповання, яке на воді захищає український Азов. Росія, яка віртуозно намагається заблокувати прохід через Керченську протоку українських суден, погрожує застосувати силу і навіть ввести проти легких катерів серйозні бойові кораблі.

При цьому бойові кораблі Чорноморського флоту пішли через Керченську протоку, а патрульні катери ворога з появою Кримського мосту почали вдаватися до відвертих провокацій. Двоє українців вийшли в Азовське море на риболовецькому човні та не повернулися. Згодом стало відомо: їх затримала морська охорона Росії. Це був другий поспіль арешт українських рибалок росіянами. 

"Спостерігається збільшення російських кораблів. Суттєве. Вчора спостерігали чотири кораблі російської берегової охорони", - сказав Микола Левицький, заступник командира загону морської охорон.

Азов має унікальний і водночас підступний правовий статус, тому що це внутрішнє море РФ та України. "Статус внутрішнього моря дає можливість російським кораблям підходити на невизначену дистанцію до узбережжя України", - вказав Левицький. Іншими словами, російські кораблі можуть навіть підходити до українського берега. Це не вважається порушенням кордону, поки чобіт російського моряка не ступив на український суходіл. Так трактує ситуацію Москва.

Дати відсіч міжнародна спільнота Україні не допоможе, бо в часи президентства Леоніда Кучми була підписана угода про те, що всі суперечки в цьому морі вирішуються винятково на двосторонньому рівні.

Таким чином, Україна сама зробила все, аби позбавити себе можливості зупинити будівництво мосту до Криму. Україна поступилась Азовом у вересні 2003 року, коли завирував конфлікт навколо Тузли. РФ перегородила дамбою частину Керченської протоки. Україна з острова Тузла через гучномовці благала росіян зупинитися. Вони й зупинились, але змусили Україну визнати права Росії де-факто на все Азовське море. Саме це й стало законною підставою для будівництва Керченського мосту.

Кримський міст - це вбивця українського Приазов'я, його економіки, адже це привід для росіян обмежити рух вантажних суден. Зокрема, якщо Москва застосує цю економічну зброю, Маріупольський порт ризикує перетворитися на парк голих причалів і виставку іржавих кранів.

Щойно над протокою піднялася арка мосту, порт миттєво втратив американський контракт на перевезення мільйона тонн металу. "150 млн грн  ми втратили через те, що контракт переорієнтувався на інший порт", - повідомив Олександр Олійник, директор Маріупольського морського торговельного порту.

144 судна вже відмовилися ходити в Маріуполь, а, значить, робочих місць у Маріуполі поменшає. Будь-яка критична ситуація навколо споруди дасть привід росіянам закрити прохід. У Маріуполі кажуть: "Молилися, щоби міст не побудували. Тепер молимося, щоби він устояв". Наприклад, палі вбивали в мулисте дно. Потужній тиск льоду - вони можуть не витримати.

Поворот, до якого готуються й українські військові. Вони переконані: ймовірну катастрофу з мостом Володимир Путін може використати як один із приводів для наступу в Приазов’ї.

"Привід для війни це не проблема, його можна інсценувати. Якщо міст впаде, то ми будемо винні. Звичайно, звинуватять в диверсії нас", - вважає "Декстер", офіцер 93-ої бригади.

У гібридній війні навіть міст стає об’єктом подвійного призначення.

Андрій Цаплієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції