Росія занепокоєна переговорами щодо розміщення ПРО в Україні

Росія відреагувала на заяви про переговори США з країнами, які не в НАТО, щодо системи ПРО. Особливу увагу РФ привернула Україна.

Росія відчуває занепокоєння з приводу контактів США з країнами, що не входять до НАТО, зокрема з Україною, в рамках перегляду планів розміщення елементів системи ПРО в Європі.

Про це заявив у четвер журналістам заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков. "Нам відомо, що адміністрація США в рамках відмови від цих планів проводить контакти зі своїми партнерами, причому не тільки в колі натовських країн", - сказав заступник міністра, коментуючи заяву Києва про переговори з США про можливість використання українських РЛС в рамках американської програми ПРО.

"Ми уважно відстежуємо ситуацію, і сказати, що вона нас обнадіює, було б перебільшенням", - відзначив Рябков.

"Ми відчуваємо занепокоєння", - сказав він.

Як повідомлялося, на початку жовтня заступник міністра оборони США з міжнародної безпеки Олександр Вершбоу заявив, що США розглядають Україну як можливий майданчик для розміщення РЛС в рамках нової архітектури ПРО в Європі. Раніше американська адміністрація оголосила про відмову від розміщення систем ПРО в Чехії та Польщі у зв'язку з відсутністю інформації про те, що в Ірані є ракети, здатні вразити цілі в Європі. На думку низки аналітиків, справжня мета такого кроку - жест доброї волі в бік Росії, яка вважала, що програма ПРО в Східній Європі спрямована, насправді, проти неї.

Читайте також:

США планують розмістити ПРО в Україні

США запропонували Польщі більш ефективну і мобільну систему ПРО

США розмістять ракети Patriot у Польщі

Росія готова створити спільну з НАТО систему ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: