Росія збільшила подачу експортного газу в обхід України

Москва виконує свою обіцянку знайти альтернативні шляхи постачань газу до країн Європи.

"Газпром" збільшив поставки газу до Європи через Білорусь та Туреччину. У концерні стверджують, що це обумовлено "несанкціонованим відбором газу на території України".

Як повідомив на засіданні оперативного штабу "Газпрому" начальник центрального виробничо-диспетчерського департаменту Борис Посягин, за напрямом Ямал-Європа подача газ збільшена більш ніж на 20 млн кубометрів газу на добу.

Тепер за цим напрямом до європейських споживачів поставлятиметься до 95 млн куб. м. блакитного палива на добу (станом на 31 грудня 2008 р. подача складала 74 млн куб. м).

Крім того, "Газпром" домовився в Туреччиною про збільшення подачі російського газу трубопроводом "Блакитний потік" на 6 млн куб. м на добу - до 40 млн куб. м на добу.

Посягин зазначив, що "Газпром" міг би подавати в цьому напрямі і більший об'єм газу, але у Туреччини немає можливостей його розподілу.

Також "Газпром" збільшив подачу газу через Білорусь у напрямі Польщі на 6 млн куб. м на добу.

Нагадаємо, "Газпром" та "Нафтогаз України" не змогли укласти новий контракт на поставки газу до України в 2009 році. У зв’язку з цим російська сторона припинила постачання газу Україні, але продовжила транзит палива європейським споживачам через її територію.

Сьогодні Румунія, Болгарія та Польща заявили про зниження поставок російського газу. "Газпром" звинуватив українців у крадіжці, Київ спростував ці звинувачення і заявив, що транзит газу до Європи йде безперебійно.

Євросоюз закликає Росію та Україну врешті-решт припинити суперечку. Для вирішення цього питання Чехія, яка головує у ЄС, скликає 9 січня в Брюсселі екстрену нараду за участі представників "Газпрому" та "Нафтогазу".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: