Росія знає, що насправді сталося із затонулим південнокорейським корветом

У ВМФ Росії заявляють, що мають власну версію інциденту у Жовтому морі, коли південнокорейське військове судно затонуло в результаті торпедної атаки.

У Головному штабі ВМФ Росії, який направляє своїх представників до Південної Кореї, щоб на місці ознайомитися з підсумками розслідування причин загибелі корвета "Чхонан", є "власна версія того, що відбулося".

Про це повідомило "Інтерфаксу" джерело, близьке до військового відомства. За його словами, головний штаб "із самого початку стежив за подіями в Жовтому морі".

"Рішення про відправку флотських фахівців до Південної Кореї стало для нас несподіванкою, але не застало зненацька", - сказав співрозмовник агентства.

Він додав, що "Головний штаб вирішив направити у складі російської делегації групу офіцерів управління міжнародного військового співробітництва, щоб на місці вивчити всі обставини інциденту".

Спеціально створена міжнародна комісія, що проводила розслідування причин затоплення корвета ВМС Кореї "Чхонан" в Жовтому морі 26 березня, яке призвело до загибелі 46 південнокорейських моряків, дійшла висновку про причетність до інциденту КНДР.

Напередодні також стало відомо, що президент РФ за пропозицією керівництва Республіки Корея вирішив направити в цю країну групу фахівців для детального ознайомлення на місці з підсумками розслідування потоплення корвета "Чхонан" і зібраними речовими доказами.

У Москві виходять з того, що "за наявності достовірної інформації про причетність будь-кого до того, що трапилося, стосовно винних повинні бути вжиті заходи, які міжнародна спільнота визнає необхідними і адекватними".

У свою чергу, Тихоокеанський флот РФ спостерігає за зміною військової ситуації на Корейському півострові. При цьому безпеки російських кораблів, які візьмуть участь у масштабних навчаннях в Японському морі, ніщо не загрожує.

"Підстав для підвищення ступеня бойової готовності сил флоту поки немає", - сказав співрозмовник агентства.

Представник штабу ТОФ наголосив, що великомасштабні маневри ВМФ, які відбудуться в червні в акваторії Японського моря за участю бойових кораблів Північного, Тихоокеанського та Чорноморського флотів, замислювалися задовго до події з південнокорейським корветом.

За оцінкою флотських фахівців, безпеці російських кораблів, які будуть задіяні в маневрах, ніщо не загрожує.

Читайте також:

Піднято носову частину затонулого південнокорейського судна "Чхонан"

Південнокорейське військове судно "Чхонан" було підбито живою торпедою

Південна Корея почала підйом затонулого корвета "Чхонан"

ВідеоПівденна Корея почала підйом затонулого корвета "Чхонан"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: