Росія знизить ціну на газ, якщо Янукович стане її союзником

На думку російських політиків і вітчизняних експертів, РФ відгукнеться на пропозиції Януковича щодо зниження ціни на газ у разі, якщо українська сторона буде союзником росіян у економічних питаннях.

Росія може відгукнутися на пропозицію президента Віктора Януковича знизити ціну на газ для України, але тільки в разі, якщо українська сторона буде її партнером в цілому комплексі економічних питань.

Про це заявив депутат Державної думи РФ Сергій Марков, коментуючи наміри Януковича знизити ціну блакитного палива в обмін на участь Росії в консорціумі з управління українською газотранспортною системою.

"Раніше ми дуже хотіли консорціуму, щоб не вкладати мільярди в обхідні потоки. Однак зараз ці мільярди уже вкладені", - зазначив російський депутат.

"Тож ціна газу буде залежати від вирішення комплексу економічних питань: якщо Україна стане союзником Росії на світовому ринку, то ціна буде знижена, а якщо ми залишимося конкурентами, то навіщо нам спонсорувати економіку України?", - зазначив Марков.

"Але безумовно, Янукович – це президент, за якого імовірність позитивного вирішення питання найбільш реальна", - переконаний він.

У свою чергу, керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін каже, що "консорціум – не ключове питання для ціни газу".

"Ми пропонуємо знизити ціну для України до об'єктивного ринкового рівня. Прибалтика отримує газ по 260 доларів за тисячу кубів, а ми – по 305. Чому?", - зазначив він.

"У нас є дві пропозиції: або 168 доларів при збереженні нинішньої ціни транзиту газу в Європу (2,7 долара за 1000 кубів на 100 км) чи навіть зниження до 2-2,2 долара, або ціна Прибалтики (260 доларів) мінус оптова знижка 20% - тобто 208 доларів при європейській ставці транзиту (3,4 долара)", - сказав експерт.

"Ціна газу для Німеччини зараз 273 долара, але на кордоні Росії цей газ коштує 205 доларів (все інше – ціна транзиту). Отож, вищою за 205 доларів ціна для України бути не може", - заявив Бородін.

Нагадаємо, у п'ятницю, 5 березня, Віктор Янукович здійснить офіційний візит до Москви, під час якого зустрінеться з російськими президентом Дмитром Мєдвєдєвим і прем'єром Володимиром Путіним.

Очікується, що він, зокрема, буде обговорювати з російським керівництвом питання перегляду газових контрактів з Україною від 19 січня 2009 року, укладених урядом Юлії Тимошенко.

У "Газпромі" уже заявили, що ті домовленості у відносинах із "Нафтогазом України" їх цілком задовольняють, але вони готові обговорити українські пропозиції. Гоовна мета, яку задекларував Янукович, полягає у зниженні ціни на російський газ для України.

Читайте також:

В Росії Янукович зустрінеться і з Мєдвєдєвим, і з Путіним

Кремль вирішив не знижувати статус візиту Януковича

Янукович поїде до Москви вирішувати газові питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: