Росія знов пообіцяла захищати російську мову в Україні

Росія знов пообіцяла захищати російську мову в Україні

Ілюстрація

За словами представника МЗС Росії Олдександра Лукашевича, РФ бкде докладатии зусиль до того, щоб "гуманітарні права мільйонів росіян і російськомовних жителів Україні дотримувалися повною мірою".

Росія буде докладати зусилля, щоб права росіян і російськомовних жителів Україні дотримувалися в повній мірі. Про це на прес-конференції в Москві сказав офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич, коментуючи висловлювання російського генконсула в Сімферополі Володимира Андрєєва про ситуацію з російською мовою в Криму.

Нагадаємо, раніше Андрєєв в інтерв'ю "Севастопольської газете" заявив, що "Росія не ставить в офіційних форматах питання російської мови в належній мірі наполегливості". На думку дипломата, "ситуація щодо російської мови (у Криму) не прийнятна і штучно нав'язана". Як вважає Андрєєв, "в Криму російська мова має користуватися широкими правами, порівнянними з державною. Це потрібно переважній більшості тих, хто проживає тут. Це їх право і їх інтерес. І це право і інтерес повинні дотримуватися".

Лукашевич у свою чергу підкреслив, що гуманітарна проблематика, в тому числі питання мови і культури, незмінно займали і займають дуже важливе місце в російсько-українському політичному діалозі при вирішенні різних питань.

За словами Лукашевича, це обумовлено як багатовіковою спільною історією, спорідненою культурою, духовною єдністю, так і загальноприйнятими у міжнародній спільноті сучасними і актуальними підходами до захисту прав громадян на культурну самоідентифікацію, у тому числі на вільний доступ до освіти, культури рідною мовою.

"Відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм ми, природно, будемо докладати зусиль до того, щоб гуманітарні права мільйонів росіян і російськомовних жителів Україні дотримувалися повною мірою", - сказав Лукашевич.

Він запевнив, що російська сторона готова до вирішення питань, пов'язаних із задоволенням культурно-гуманітарних потреб українців, які проживають в Росії.

"Баланс і гармонія в гуманітарних відносинах, дотримання в повному обсязі прав громадян наших країн, на наше переконання, є запорукою успішного і поступального розвитку багатогранних російсько-українських зв'язків і відносин", - сказав Лукашевич.

Нагадаємо, на початку вересня російський президент Дмитро Медведєв заявив, що Росія буде працювати в рамках СНД над поширенням російської мови, бачачи в ній унікальний засіб міжнаціонального спілкування.

Читайте також:

Російських дипломатів не зобов'язують вчити українську мову

Генконсулу Росії подарували український розмовник, щоб не отруївся ліками

Генконсул РФ у Криму: українська мова загрожує життю кримчан

Повʼязані теми:

Наступна публікація