Росія знову погрожує Україні газовими штрафами

Віце-спікер Держдуми РФ Язєв наполягає на тому, що Росія має оштрафувати Україну за недобір газу.

Віце-спікер Державної думи РФ, президент російського газового товариства Валерій Язєв вже вкотре заявив, що наприкінці року "Газпром" може затребувати з України штрафи за недобір газу.

"Я виходжу з укладених контрактів. За цими контрактами передбачено штрафи за недобір газу – поки вони не переглянуті (контракти) – є підстави їх стягувати", - сказав Язєв на прес-конференції в Москві.

За словами одного з керівників Держдуми, питання штрафів може бути зняте тільки в разі його врегулювання на контрактному рівні. Також політик підкреслив, що зараз "Газпром" тільки з доброї волі не штрафує Україну.

"Питання, мабуть, відкладено на якийсь час, мабуть, на кінець року", - наголосив Язєв. Він також відзначив, що висловлює свою особисту думку, і його ніхто не інструктує з цього питання.

Водночас, він не виключив, що газові контракти між Україною і РФ може бути переглянуто. "Теоретично перегляд контрактів можливий за доброї волі двох сторін", - зауважив Язєв.

Також він нагадав, що згідно з діючими зобов`язаннями з 1 січня 2010 року Україна повинна буде платити за газ без існуючої цього року знижки.

Нагадаємо, 15 листопада заступник глави "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв заявив, що російська сторона не буде штрафувати Україну за недобір російського газу. Таке рішення, за словами представника компанії пов'язане зі складною економічною ситуацією в Україні.

Раніше відмовитися від штрафів українському прем'єру Юлії Тимошенко пообіцяв її російський колега Володимир Путін.

Раніше Язєв кілька разів говорив про штрафи і наголошував на необхідності доступу російської сторони до української газотранспортної системи.

Читайте також:

"Газпром" не штрафуватиме Україну

Тимошенко пообіцяла: штрафів за газ не буде, Путін не підведе

Ющенко: "Газпром" оштрафує Україну на 20% національного бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: