Росія знову закрила свій ринок від українського цукру

Вживання заходів пов'язують з очікуваним в Росії рекордним урожаєм цукрового буряку.

Міністерство сільського господарства Російської Федерації пропонує продовжити до кінця 2020 року вилучення цукру з режиму вільної торгівлі з Україною, термін дії якого завершується 31 грудня 2012 року.

"Міністр сільського господарства РФ Олена Скриннік підтримала низку ініціатив Союзу цукровиробників Росії з регулювання внутрішнього ринку цукру: про збереження діючого мінімального рівня мита на імпорт цукру-сирцю у розмірі 140 доларів за тонну на період травень-липень 2012 року; про продовження після 31 грудня 2012 року вилучення цукру з режиму вільної торгівлі з Україною до кінця 2020 року", - говориться в повідомленні.

Скриннік доручила профільним підрозділам аграрного відомства спільно з Союзросцукром у місячний термін внести дані пропозиції до Уряду РФ.

Необхідність вживання цих заходів пов'язана з очікуваним в Росії рекордним урожаєм цукрового буряку до 36 млн. тонн і виробництвом цукру в обсягу близько 5 млн. тонн.

Цього, за словами Скриннік, буде досить для задоволення всіх внутрішніх потреб і насичення ринку до початку наступного бурякового сезону (серпень 2012 року). При цьому буде досягнуто пороговий показник Доктрини продовольчої безпеки із самозабезпечення цукром (не менш як 80%).

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики і продовольства прогнозує, що виробництво цукру в Україні в новому маркетинговому році (з вересня 2011р по серпень 2012р) становитиме 2,1-2,2 млн тонн,

"Це на 100% забезпечить внутрішні потреби. Будемо мати певний профіцит", - сказав міністр Микола Присяжнюк на прес-конференції в Києві в четвер.

Читайте також:

Життя українців буде дуже "солодким"

Експерти прогнозують, що з цукром у поточному році проблем не буде

В Україні знову виник дефіцит цукру

У Білорусі почалась цукрова паніка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: