Росія зобов’язалась не урізати транзит газу через Україну

"Газпром" протягом 5 років не скорочуватиме обсяг транзиту газу. Український уряд сподівається пролонгувати цю угоду до 2028 року.

"Нафтогаз України" і "Газпром" домовилися про транзит 112 млрд кубометрів газу на рік через українську територію до Європи протягом п'яти років.

Про це 3 грудня повідомив міністр палива і енергетики Юрій Бойко на нараді щодо планів ремонту і модернізації газотранспортної системи на 2011 рік.

"Два дні тому, коли були підписані документи по врегулюванню боргів між "Нафтогазом України", RosUkrEnergo і "Газпромом", відбулося одночасне підписання документа, згідно з яким ми отримали більш впевнену позицію: на 5 років 112 млрд щороку", - сказав Бойко.

За його словами, "Нафтогаз України" отримає 1,5 млрд доларів авансу за транзит, який повертатиме п'ять років. "Якщо обсяги транзиту будуть менші, то аванс 1,5 млрд доларів повертатиметься на більший термін, ніж 5 років", - пояснив міністр.

"Це лише на п'ять років, ми працюємо, аби до 2028 року і далі мати перспективи газотранспортної системи", - додав Бойко.

Зазначимо, що транзит газу через територію України за підсумками 2010 року очікується на рівні 105 млрд кубометрів при пропускній спроможності української ГТС у розмірі 142 млрд кубометрів на рік. При цьому за підсумками року Україна планує отримати за послуги з транзиту російського газу близько 3 млрд доларів.

Читайте також:

БЮТ: росіяни заберуть "Нафтогаз" за борги

"Нафтогаз", RosUkrEnergo і "Газпром" вирішили всі питання з газом

"Газпром" запропонував "Нафтогазу" для спільного підприємства астраханські родовища

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: