Росія звинуватила Україну в порушенні "газової дружби"

Російське МЗС вважає, що Україна "не шанує" позицію Росії у газовій сфері.

Підписана 23 березня в Брюсселі декларація про модернізацію української газотранспортної системи є недружнім кроком по відношенню до Росії з боку України і ЄС.

Про це сьогодні, 26 березня, на брифінгу в Москві заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Андрій Нестеренко.

Він підкреслив, що Росія зацікавлена вести діалог з Україною з будь-яких питань, але така дискусія має проходити тільки на умовах пошани позицій один одного.

"Те, що відбулося в Брюсселі на форумі, – це був недружній крок по відношенню до Росії як з боку ЄС, так і з боку України, з керівництвом якої, починаючи з січня, щодо газових справ у нас було багато контактів", - сказав Нестеренко.

За його словами, в результаті таких контактів сторони вийшли на певне розуміння, але форум у Брюсселі показав, що не всі досягнуті домовленості дотримуються.

Нестеренко нагадав, що внаслідок цих подій Росія відклала "на невизначений час" проведення в Москві на початку квітня засідання Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії.

За словами чиновника, у рамках цього засідання планувалося обговорити весь комплекс співпраці Росії і України в економічній сфері, включаючи енергетичні питання.

Як повідомляв ТСН.ua, 23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію про модернізацію газотранспортної системи.
У відповідь російська делегація залишила інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення.

Російський прем`єр Володимир Путін, коментуючи підсумки інвестиційної конференції з модернізації української ГТС, заявив, що Росія перегляне принципи відносин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться.

В свою чергу президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив про тимчасове припинення спілкування з Україною на міжурядовому рівні.

Читайте також:

Українське МЗС вважає реакцію Росії щодо ГТС емоційною

Росія збирається покарати Україну і Європу

Тимошенко заспокоїла: Росія прикладеться до української труби

Росія наполягає: модернізувати українську ГТС без її дозволу не можна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: