Росія звинуватила Україну в порушенні міжнародної угоди

Росія звинувачує Україну у порушенні міжнародної угоди через те, що від корабля ЧФ РФ зажадали плату при проходженні через українські територіальні води.

Вимоги української сторони оплатити послуги лоцмана для проведення великого десантного корабля "Азов" через Керч-Єнікальський канал суперечать міжнародним угодам,

Про це повідомив прес-секретар командувача Чорноморським флотом капітан першого рангу В'ячеслав Трухачов.

"Заяву старшого на борту корабля про те, що зазначені вимоги суперечать міжнародним угодам і не можуть бути застосовані до військового корабля, не було взято до уваги. Спроба переконати адміністрацію порту Керч і державного підприємства "Дельта-Лоцман" у неправомірності їхніх вимог не дала бажаного результату", - прокоментував Трухачов ситуацію із забороною української сторони на прохід каналом російського військового корабля.

У четвер, 8 вересня, корабель "Азов", здійснюючи перехід із Севастополя до Азова для участі в святкуванні Дня міста, при підході до Керч-Єнікальського каналу отримав заборону на прохід від Центру регулювання руху суден порту "Керч".

Черговий Центру, пояснив Трухачов, заявив про необхідність взяти на борт російського військового корабля українського лоцмана з подальшою оплатою його послуг.

ЄЖЕЛЬ РОЗПОВІВ, ЧОМУ РОСІЙСЬКИЙ КОРАБЕЛЬ НЕ ПУСКАЛИ ЧЕРЕЗ КЕРЧЕНСЬКУ ПРОТОКУ

У цій ситуації командування Чорноморського флоту за погодженням із Таманським управлінням "Росморпорт" ухвалило рішення про прохід корабля до Азовського моря мілководним Таманським судноплавним шляхом, управління яким здійснює російський порт "Кавказ".

"Незважаючи на непередбачену затримку в Керченській протоці, сьогодні о 13.00 за місцевим часом відповідно до плану переходу великий десантний корабель "Азов" без аварій та подій прибув до порту Азов", - повідомив Трухачов.

Нагадаємо, 8 вересня вперше в історії від корабля ЧФ РФ зажадали плату при проходженні через українські територіальні води.

Українська морська влада несподівано зажадала від командира "Азова" взяти на борт лоцмана і оплатити його послуги за проводку по протоці. Такі послуги російським морякам раніше ніколи не нав'язували, повідомив представник Чорноморського флоту.

Читайте також:

Вперше в історії Україна зажадала плату за проїзд від корабля ЧФ РФ

Україна не пропустила через Керченську протоку корабель ЧФ РФ

Москва відмовилася фінансувати Чорноморський флот в Севастополі

Росія хоче забрати свій флот з Севастополя через газовий скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: