Росія звинуватила Україну в претензіях на чуже майно

Росіяни критикують Україну за претензії на майно колишнього Радянського Союзу, що знаходиться за кордоном.

Україна безпідставно претендує на майно колишнього СРСР за кордоном.

Про це заявив керуючий справами президента Росії Володимир Кожин.

"Наша позиція була і залишається незмінною: Росія - правонаступник Радянського Союзу. Усі борги колишніх республік Росія взяла на себе, при цьому вся закордонна власність відійшла Російській Федерації. Усі з цим погодилися, окрім однієї колишньої республіки, а зараз незалежної країни України", - сказав російський чиновник.

За його словами, своєю позицією щодо радянського майна Україна завдає РФ прямої політичної та економічної шкоди. Зокрема, Кожин відзначив, що через українську позицію в Росії виникають проблеми з перереєстрацією майнових об'єктів.

Представник президента РФ упевнений, що така позиція України є абсолютно деструктивною і завдає його країні прямої політичної та економічної шкоди. Зокрема, Росія має проблеми з перереєстрацією колишньої радянської власності в різних країнах світу.

"Стоїть будинок чи комплекс будівель, і вони числяться за країною, якої немає, тобто за Радянським Союзом", - пояснив він, додавши, що ця проблема є в Японії і в низці європейських країн.

"Десь ми цю юридичну проблему закрили і повністю перереєстрували, завдяки позиції тієї чи іншої країни. Десь через коливання влади України, це не виходить – вони радять домовитися з Україною", - зазначив Кожин.

За його словами, часто українські колеги "поводяться, м`яко кажучи, недипломатично" і подають до місцевих судів позови для визначення приналежності цієї власності.

Кожин додав, що вирішення цієї проблеми у двосторонніх відносинах наразі не спостерігається. "Переговори йдуть, але вони йдуть ні добре, ні погано. Наша позиція чітка і послідовна, і відступати ми не вважаємо за потрібне. Українська сторона свого часу пропонувала якісь компроміси, але зараз усе знаходиться в тій же стадії", - наголосив російський чиновник, зазначивши, що спірних об'єктів поки що дуже багато.

Нагадаємо, деякі джерела називали вирішення спірних питань щодо майна колишнього СРСР умовою отримання Україною російського кредиту в розмірі 5 мільярдів доларів.

Зокрема, противники прем'єра Юлії Тимошенко заявляли, що глава уряду готова підписати з РФ угоду про "нульовий варіант" розподілу радянського майна.

Цей документ передбачає, що Україна відмовляється від претензій на радянські активи, українська частина яких за деякими підрахунками становить 20 мільярдів доларів, майже 8 мільярдів рублів, майно за кордоном на суму 600 мільйонів рублів і 42 тонни золота.

Україна угоду про "нульовий варіант" досі не ратифікувала і вважає дані про свою частку радянської спадщини заниженими.

Читайте також:

Росія скорочує промислову співпрацю з Україною

Росія доводить, що Голодомор не був геноцидом

Росіяни ставляться до України гірше, ніж українці до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: