Росіян нацьковують на українців, коли це вигідно Путіну - експерт

Росіян нацьковують на українців, коли це вигідно Путіну - експерт

74% росіян добре ставляться до України

Вирішальним фактором для пом'якшення ставлення росіян до українців стало зменшення негативних репортажів про Україну.

За роки незалежності Україна в очах росіян перетворилася на одну з найбільш суперечливих країн. Любити сусідів їм допомагають родинні зв'язки та поїздки в Україну, а ненавидіти - ностальгія за минулим і російське ТБ, пише журнал "Кореспондент".

Як пише видання, згідно з даними вересневого опитування російського Левада-Центру, на питання "Як ви взагалі ставитеся зараз до України?" відповіли "дуже добре" або "в основному добре" 74% росіян.

Кореспондент пише, що це один з найвищих показників за останні півтора десятиліття, який помітно виріс після охолодження у відносинах під час війни Росії з Грузією влітку 2008 року, коли Київ не підтримав дії Москви, і газового конфлікту в січні 2009-го. Тоді толерантно налаштованих до України росіян налічувалося лише 38% і 29% відповідно.

При цьому журнал констатує, що охолодження це було одностороннім. Починаючи з квітня 2008 року, коли таке ж дослідження в Україні провів Київський міжнародний інститут соціології, не менше 80% українців ставилися до сусідів "дуже добре" або "в основному добре". Зараз ця цифра становить 83%.

Різницю у відносинах країн один до одного, а також їхнє нинішнє потепління російські та українські соціологи пояснюють політичними подіями, що відбуваються всередині обох держав, а також тим, як подають новини національні ЗМІ.

Зокрема, телебачення в РФ, на відміну від українського, абсолютно уніфіковане та не відрізняється різноманітністю точок зору, вважає соціолог російської дослідницької організації Левада-Центр Денис Волков, у той час як саме телебачення залишається головним джерелом інформації в обох країнах, пише журнал.

Тому вирішальним фактором для пом'якшення росіян по відношенню до сусідів стало зменшення негативних репортажів про Україну у зв'язку з переходом влади в ній від помаранчевих до Партії регіонів. "Янукович сприймається як проросійський політик - так це подають російські ЗМІ", - пояснив Волков. Зіграло свою роль і загострення внутрішньополітичної ситуації в самій Росії.

"Протягом останніх 10-12 років ми можемо накласти на рейтинг президента (РФ Володимира Путіна) різні зовнішньополітичні скандали і побачимо, що кожна така подія трохи надає рейтингу (балів)", - розповів Волков.

Повʼязані теми:

Наступна публікація