Росіянам і українцям можуть ускладнити взаємні візити

Київ обіцяє вжити заходів у відповідь, якщо Москва запровадить обов'язкову реєстрацію українців, що перебувають у Росії.

Яценюк-Лавров
Архів
Якщо міністри зовнішніх справ не зможуть домовитися про спрощений режим, реєстрація для українців у Росії та для росіян в Україні може стати обов'язковою в разі перебування більше трьох днів.
Такою заявою на повідомлення ЗМІ про можливу зміну правил реєстрації в Росії громадян України відреагував міністр закордонних справ Арсеній Яценюк.

МЗС РФ зауважувало, що новий порядок міграційного обліку не несе дискримінаційного характеру щодо громадян України. Згідно з новим міграційним законодавством Росії, що набуло чинності з 15 січня 2007 року, облік за місцем перебування обов'язковий для всіх іноземців, за винятком тих, що прибули на термін не більше трьох днів. Незадовго до президентських виборів 2004 року в Україні Росія запровадила особливий порядок реєстрації українських громадян, які прибувають до РФ. Вони могли перебувати там без реєстрації до 90 діб.

"Росія не запроваджує обов'язкової реєстрації для громадян України, Росія запровадила відповідні процедури для всіх осіб, незалежно від країни громадянства", - пояснив Яценюк.

Наразі, за його словами, діють відповідні міжнародна угода і протокол. "Попри те, що цей закон у Росії діє вже майже рік, ці процедури не поширюються на українських громадян завдяки нашим зусиллям разом з МЗС РФ", - зауважив голова українського зовнішньополітичного відомства.

При цьому він не виключив, що Росія запровадить відповідну вимогу і для громадян України. У такому разі Україна виходитиме з принципу взаємності і запровадить аналогічні процедури для російських громадян, сказав Яценюк.

"Остаточного рішення ні Україна, ні Росія ще не ухвалили. Але якщо це не вдасться, ми проводитимемо аналогічні заходи", - підсумував він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: