Росіяни бояться, що Ющенко та Лукашенко об'єднаються проти них

У Росії занепокоїлися "несподіваною дружбою" Лукашенка і Ющенка, запідозривши змову проти політики Москви. Іншої причини для співпраці Мінська і Києва в РФ не бачать.

19 жовтня президент України передав президенту Білорусі офіційне запрошення "відвідати Київ найближчим часом". У зв'язку з цим, російські експерти запідозрили, що Віктор Ющенко й Олександр Лукашенко хочуть об'єднатися проти Росії.

Запрошення передав міністр закордонних справ України Петро Порошенко. Олександр Лукашенко дипломатично заперечував, що має намір дружити з Україною проти когось. Проте цей "хтось" за кадром все-таки був присутній, - кажуть експерти.

"Звичайно, ми не ведемо співпрацю на шкоду кому б то не було. Ви помічаєте, що декого це починає хвилювати", - сказав білоруський президент на зустрічі з Петром Порошенком.

Неважко здогадатися, що він мав на увазі Росію, - заявляють російські експерти, попри заяву Лукашенка, що "Білорусь хоче дружити з усіма".

Найбільше хвилювання російських експертів викликали слова "стратегічні питання", з пакетом яких Порошенко приїхав до Мінська, і які мають обговорити, коли Лукашенко прибуде до Києва.

Будь-які інші питання, окрім об'єднання Києва і Мінська проти Москви, російські експерти не вважають стратегічними і, тим більше, такими, які вимагають негайного вирішення.

Нагадаємо, 19 жовтня міністр закордонних справ Петро Порошенко в рамках візиту до Білорусі зустрівся з президентом цієї країни Олександром Лукашенком. А після цього візиту Порошенко планує відвідати Росію.

Російські експерти завважують, що Порошенко має вирішити питання, пов'язані з ратифікацією українсько-білоруського договору про держкордон, і нагадують, що цей договір сторони підписали ще в 1997 році. І якщо український парламент відразу його ратифікував, то білоруський не зробив цього до цих пір. Білорусь наполягає на тому, що документ буде ратифікований після того, як Україна розрахується за радянськими боргами.

На думку білоруської сторони, ті 150 млн. дол, які українські підприємства залишилися винні білоруським, потрібно розглядати як держборг і відповідно погашати. До цих пір пошуку компромісу заважала відсутність політичного діалогу. Тепер ситуація змінилася. Мінськ і Київ ведуть переговори з низки нових проектів. Зокрема, їх об'єднує європейська програма "Східне партнерство" і "Київська ініціатива", в якій бере участь ще й Польща.

Поки мова йде про транспортні проекти. Не тільки не знімається з порядку денного, але набуває все більшої актуальності добудова нафтопроводу "Одеса-Броди", що дозволило б транспортувати каспійську нафту в країни Балтії. Але залишаються претензії щодо допуску товарів на ринки, незважаючи на домовленості: "Україна має претензії до білоруських сірників, Білорусь - до українського пива", - зловтішаються росіяни.

Великий спектр обговорюваних тем дає можливість йти на поступки в одних питаннях, щоб отримати дивіденди в інших.

Наприклад, під час зустрічі з першим віце-прем'єром уряду Білорусі Володимиром Семашко мова йшла про збільшення закупівель білоруської техніки Україною, причому найближчим часом - Петро Порошенко повідомив, що кошти для закупівлі тракторів навіть закладені в держбюджеті. Для Білорусії, що зіткнулася з проблемами на російському ринку, це дуже актуально.

Зустріч Порошенка з головою МЗС Білорусії Сергієм Мартиновим переконала експертів про те, що сторони знайдуть можливість домовитися. Хоча б на зло Москві.

Росіяни наводять як приклад, поведінку Лукашенка і Ющенка на недавньому саміті СНД у Кишиневі, де вони "дорікали Росії в тому, що вона не допускає білоруські та українські товари на свій ринок".
 

Читайте також:

Порошенко зустрівся з Лукашенком і поговорив про торгівлю

Порошенко присвятить тиждень Білорусі та Росії

Порошенко переорієнтує зовнішню політику України на схід

Мєдвєдєв поскаржився американцям на Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: