Росіяни на газових переговорах у Брюсселі просто "додали перчинку"

"Нафтогаз" продовжує співпрацю з "Газпромом" попри невдалі переговори в Брюсселі, які російська делегація залишила, щоб "додати перчинку".

"Нафтогаз" провів чергові робочі переговори з "Газпромом", на яких не йшлося про брюссельські домовленості.

Про це заявив перший заступник глави "Нафтогаз" Ігор Діденко в програмі "Шустер. Live".

"У нас сьогодні відбулися чергові робочі переговори, на яких питання Брюсселя було другорядним", - заявив він.
"З заступником голови правління "Газпрому" Голубєвим брюссельські події ми обговорили прямо в Брюсселі, він там теж був", - заявив Діденко.

На зауваження ведучого, що російська делегація там залишила переговори, Діденко заявив, що якщо треба він може "додати перчику" дискусії.

"Росіяни залишили зал, щоб брати участь в діловому ланчі з паном Пібалгсом, комісаром ЄС з питань енергетики, який є співпідписантом нашої декларації", - заявив він.

Коли ж ведучий нагадав слова росіян про їх невдоволення угодою і що з ними ніхто не консультувався, Діденко заявив, що він представник господарюючого суб'єкта і не коментуватиме заяви політиків.

Нагадаємо, 23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну деклараціюпро модернізацію газотранспортної системи.

У відповідь російська делегація залишила інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення цього важливого питання.

26 березня в Японії Тимошенко запевнила, що Росія візьме участь у модернізації та реконструкції української газотранспортної системи.

Як повідомив член правління, начальник департаменту з транспортування, підземного зберігання і використання газу ВАТ "Газпром" Олег Аксютін, будь-які зміни режимів роботи української ГТС, у тому числі і передбачені підписаною в Брюсселі Києвом і ЄС газовою декларацією, вимагають обов`язкового узгодження з "Газпромом". В іншому випадку газовий монополіст не зможе поручитися ані за забезпечення експорту відповідно до вже підписаних контрактів, ані навіть за нормальний видобуток як російського, так і середньоазіатського газу.

Читайте також:

Ющенко: Україна починає формувати власний газовий ринок

"Газпром": угода по ГТС розвалить газову систему по всій Євразії

Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви

Черномирдін: у Брюсселі глухий із сліпим сіли й підписали папери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: