"Росіяни не дають фото Сенцова та відмовляють у відеозв’язку". Денісова занепокоєна станом політв'язнів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Росіяни не дають фото Сенцова та відмовляють у відеозв’язку". Денісова занепокоєна станом політв'язнів

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Сенцов голодує 43 день.

Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій відмовили у відеозв'язку з українським режисером Олегом Сенцовим

"Інформація, яка надходить про стан Олега Сенцова і Володимира Балуха, досить суперечлива: вони голодують або ж, навпаки, що припинили голодування, приймають поживні суміші і набирають вагу. В відеозв'язку з Олегом відмовили. Фото не пропонують", - написала в Facebook Денісова.

За її словами, росіяни постійно переконують світ, що з ними все гаразд.

"Їхні адвокати говорять протилежне. Все це викликає велике занепокоєння і недовіру", - заявила Денісова.

Раніше про свій стан кінорежисер згадав у листі до акторки Римми Зюбіної. Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе відвідав його у колонії і розповів, що за час голодування українець втратив 13 кг ваги, і у нього почалися проблеми з серцем та нирками. Нині Сенцов перебуває у тюремній медичній частині. І зустрітися з ним українську уповноважену з прав людини Людмилу Денісову не пускають.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.

31 травня екс-кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування. Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш.

Омбудсмен Людмила Денісова протягом п'яти днів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. Денісова попередила про небезпеку голодування Сенцова - він майже не встає з ліжка. Сам Сенцов відмовився просити у Путіна помилування.

Росія визнає Олега Сенцова громадянином України

Росія визнає Олега Сенцова громадянином України

Наступна публікація