Росіяни штучно створюють чергу машин на виїзді з Криму

У бік АРК дорога вільна.

Активність російських військових на межі з окупованим Кримом зменшилася. Держприкордонслужба звітує, що всі контрольно-пропускні пункти працюють у штатному режимі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На Чаплинці і Каланчаку рух транспорту відбувається оперативно. Про довгі черги на Чонгарі зараз нагадують лише купи сміття, що накидали люди за тиждень. Його зібрали у мішки і мають невдовзі вивезти. Охочих поїхати до Криму в понеділок було немало, але черга спостерігалася тільки на Чонгарі, бо туди прибувають люди з двох залізничних станцій. Прикордонники наголошують, що всі затримки відбуваються з вини російських силовиків.

Прикордонники на пункті "Чонгар" розповіли про зменшення черги та очікування потоку людей зранку

Черга на Чонгарі зменшилась удвічі. Прикордонники твердять - збільшили кількість персоналу. Але пояснюють, що черга знову  може виникнути, коли прибуде черговий потяг. Черги штучно створюють прикордонники окупованого півострова, щоб розізлити людей - стверджують громадські активісти.

Разом із тим про загострення ситуації на межі окупованої території та материкової України наразі не йдеться. Пересування ворожої техніки в перший день тижня не зафіксовано. Всі пункти пропуску і спостереження працюють у штатному режимі. "Протягом доби окупаційною владою сповільнювався пропуск, що створювало штучні черги. Провокацій протягом доби нами не зафіксовано, змін в ритмічності операцій нами не зафіксовано", - каже заступник начальника Бердянського прикордонного загону Азово-Чорноморського управління Держприкордонслужби Сергій Рибаченко.

Громадські активісти, які чергують на пропускному пункті поруч із прикордонниками, переконані, що черги росіяни штучно створювали, щоб розізлити людей. "Із розмов з людьми, котрі їдуть із Крима. З того боку вони стоять дуже довго – від трьох-чотирьох годин. Хтось і ніч стоїть. І вони звинувачують українську сторону, що тут не приймають чи не працюють, хоча тут достатньо робітників, щоби прийняти всіх цих людей", - каже прес-секретар громадського формування "Аскер" Евеліна Арифова.

Зараз на всіх пропускних пунктах черг немає. Машини і пішоходи вільно рухаються в обидва боки. Місцеві таксисти зустрічають подорожніх і кажуть, що наступний потік людей буде зранку, коли прибуде потяг до сусідньої Новоолексіївки. А ще в суботу на межі з окупованим Кримом спостерігалися черги з охочих потрапити на півострів та виїхати з нього. Біля контрольно-пропускного пункту "Чонгар" очікували на огляд приблизно півтори сотні машин. У неділю керівник прес-служби Державної прикордонної служби України Андрій Демченко відзначив, що ситуація лишається контрольованою, хоча і є напруженою. Кримські татари запевняють, що окупанти вкрай прискіпливо оглядають усіх чоловіків, які прямують на півострів. Про національність не йдеться – обшукують та проводять бесіди фактично з усіма.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: