Місце перебування Мартинюка невідоме.
Російські окупанти у понеділок, 10 жовтня, викрали заступника гендиректора Запорізької атомної електростанції із персоналу Валерія Мартинюка. Його тримають у невідомому місці. Ймовірно, до нього застосовують притаманні їм методи катування та залякування.
Про це повідомили у пресслужбі "Енергоатома".
"Таким чином росіяни намагаються отримати вкрай необхідну їм інформацію про особові справи працівників Запорізької АЕС, щоб якнайшвидше змусити український персонал працювати на "Росатом". Окупанти у прямому сенсі застосовують тортури до атомників ЗАЕС, не цураючись найжорстокіших знущань", - йдеться у повідомленні.
НАЕК звертається до гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі із закликом задіяти всі можливі заходи для негайного звільнення Валерія Мартинюка з полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов‘язків.
"Свавілля загарбників на Запорізькій АЕС треба якомога швидше зупинити. Для цього необхідно створити зону ядерної безпеки навколо ЗАЕС і повернути її під повний контроль України", - наголошують у заяві.
Ситуація на ЗАЕС
30 вересня російські загарбники викрали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова дорогою від станції до Енергодара. Авто зупинили, а його самого силоміць затримали та із зав'язаними очима відвезли в невідомому напрямку. 3 жовтня окупанти відпустили гендиректора АЕС. Мурашов вирішив відмовитися від своїх обов'язків.
Згодом російський президент Володимир Путін наказав прийняти у федеральну власність Запорізьку АЕС. Згідно з текстом, нагляд та використання атомної енергії ЗАЕС визначено до 1 січня 2028 року.
В українській розвідці 11 жовтня повідомили, що окупанти все ще тримають всі шість блоків АЕС у "холодному стані". Наразі живлення ЗАЕС, а також систем безпеки, здійснюється за рахунок повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська".
Читайте також:
- Українська ППО збила 20 крилатих ракет з 28 випущених Росією і 13 іранських дронів "Shahed-136"
- Росія вдарила по енергетичній інфраструктурі Дніпропетровщини: мешканців просять заощаджувати електрику
- Ефективність ППО України становить 50%, питання про закриття неба все ще актуальне – Жданов