Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни вивели з ладу кораблі, захоплені у Керченській протоці. До України судна тягнуть буксири

До Одеси кораблі прибудуть не раніше середи.

Росія віддала Україні захоплені рік тому буксир та два бронекатери, екіпаж яких на початку вересня визволили з полону. Росіяни вивели кораблі з ладу. Вони не на ходу, їх тягнуть тросами буксири, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Захоплені минулого року кораблі прямують додому. За даними ТСН "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" перебувають в морі в районі Коктебелю. "Сьогодні,18 листопада, було успішно розпочато процес щодо передачі наших катерів. Все відбувається відповідно до плану. Наразі катери відправлено до материкової частини України", - каже начальник пресцентру командування ВМС ЗСУ Олег Чалик.

Відео Передача Україні захоплених Росією торік кораблів йде за планом

Росія віддала Україні захоплені торік буксир та два бронекатери. Моряки, яких тоді агресори захопили у полон, на початку вересня були визволені і повернулися додому. І от незадовго до "нормандської зустрічі" у Парижі - Росія вирішила повернути захоплені кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу".  

Передача Україні захоплених Росією торік кораблів йде за планом

Із власних джерел ТСН стало відомо, що росіяни зробили все, аби вивести з ладу кораблі. Вони не на ходу, а тому їх тягнуть тросами буксири "Титан" та "Гайдамака", а також рятувальне судно "Сапфір".

Пробоїну, яку під час обстрілу у Керченській протоці отримав "Бердянськ", окупанти нашвидкуруч залатали, але катер не може рухатись самостійно.

За розрахунками фахівців, техніка прибуде в одеський порт не раніше середи, оскільки буксирують її зі швидкістю сім вузлів - це 12,5 кілометра на годину. Відстань до Одеси - понад пів тисячі кілометрів.

Щойно кораблі прибудуть до Одеси, експерти ретельно оглядатимуть їх, аби з’ясувати, чи не вилучили окупанти обладнання чи документацію. Їхні висновки, як заявили у МЗС, допоможуть сформувати докази проти Росії у арбітражному трибуналі.

Фотогалерея Як захоплені три українські кораблі виводили з акваторії Керчі. Фоторепортаж (10 фото)

"Наша задача довести всьому світу, що наші моряки нічого не порушували, вони здійснювали мирний перехід. Наші кораблі абсолютно у законний спосіб перебували поблизу керчинської протоки, коли відбувся факт агресії з боку Російської Федерації",- каже речниця МЗС Катерина Зеленко.

Як відомо, 21 листопада у Гаазі арбітражний трибунал почне слухати спір, щодо порушення російською стороною норм міжнародного права під час захоплення українських суден і моряків. Україна збирається довести, що росіяни діяли як морські пірати, захопивши кораблі та моряків.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук.

Залиште свій коментар

Вибір редакції