Росіяни визнали, що втратили вплив на Україну

Російські експерти здивовані поведінкою свого керівництва відносно України та вважають, що так РФ хоче вплинути на українські вибори.

Гострі заяви президента Росії Дмитра Мєдвєдєва на адресу українського президента Віктора Ющенка демонструють, що Кремль втратив важелі впливу на Україну.

Таку думку висловив російський політолог Дмитро Орєшкін. Крім того, різку критику Мєдвєдєва на адресу свого колеги він пов'язав із початком виборчої кампанії в Україні.

Інших підстав для критики, на переконання експерта, немає. Адже останніми тижнями з українського боку надходили швидше позитивні сигнали в двосторонніх відносинах: за газ заплачено, московському патріарху Кирилу під час візиту до України було виявлено повагу, його приймали на найвищому рівні.

"На міжнародному рівні прийнято, що якщо велика країна, якою хотіла би бути Росія, намагається налагодити відносини з іншою країною, то вона, як правило, робить це дипломатичними каналами, не піднімаючи пилу. А тут підкреслюється прилюдний характер заяв, жорстка риторика", - підкреслив Орєшкін. З цього він зробив висновок, що кремлівські способи тиску на Україну потроху вичерпуються.

Перед минулими президентськими виборами в Україні Москва відкрито підтримувала кандидата в президенти Віктора Януковича – але в більшості українського населення відверте втручання Кремля у внутрішню політику України викликало радше зворотну реакцію, і підтримка в РФ не допомогла йому, також зазначив Орєшкін.

Роблячи ставку на антиукраїнську риторику, Кремль може повторити ту ж саму помилку, вважає російський політолог. "Відсутність посольства (в Україні) позбавить Росію дипломатичного механізму взаємодії. І мені, чесно кажучи, не зрозуміло, навіщо це", - здивувався експерт.

Він також не виключив зв’язку між різким випадом Кремля і розвитком у справі про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе. Нові обставини у цій справі можуть спрацювати проти Януковича і значної частини політиків зі сходу України, зауважив Орєшкін.

Москва ж, на його переконання, розуміє, що команда Ющенка має намір використовувати цю справу в передвиборчій кампанії.

Нагадаємо, 11 серпня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв звернувся до Віктора Ющенка зі звинуваченнями в антиросійській політиці та відході від дружби та партнерства з РФ. На цій підставі російський президент вирішив поки не посилати до України нового посла Михайла Зурабова.

Мєдвєдєв у своїх звинуваченнях, зокрема, згадав про позицію України щодо російсько-грузинської війни минулого року, поставки української зброї до Грузії, трактування історії всередині України, прагнення української влади інтегруватися до НАТО, мовні проблеми та "втручання" у церковні справи.

Читайте також:

"Регіоналам" сподобалася заява Мєдвєдєва

Майже половина росіян погано ставляться до України

СП: Росія готується використовувати "газовий важіль" на виборах

Заява Мєдвєдєва - закид всій Україні, а не лише Ющенку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: