Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни запропонували продати крейсер, який коштував мільярди, за 30 млн дол.

У Миколаєві кажуть, що судно добудовано на 95%.

Росія не проти купівлі недобудованого ракетного крейсера проекту 1164, який раніше називався "Україна".

Як повідомив представник Військово-промислової комісії (ВПК) при уряді РФ, судно, що перебуває на верфі в Миколаєві, оцінили в один мільярд рублів (29 млн 910 тисяч доларів).

"Домовилися, що до кінця року український крейсер буде добудований в інтересах нашого ВМФ. Ми запропонували за нього один мільярд рублів. Це дуже хороша ціна за недобудований корабель, і якщо і будемо її коригувати, то тільки у бік зниження", - сказали у відомстві.

"Ситуація з "Україною" нагадує історію з крейсером "Адмірал Горшков", який нам довелося кілька років переробляти в авіаносець для ВМС Індії. Нехай наші українські колеги не ображаються, але якщо до заявленого терміну ми не зможемо домовитися, то будемо вважати, що час для реалізації цього проекту пройшов", - сказав співрозмовник.

Варто зазначити, що в 1995 році крейсер оцінювався в 720 млн доларів. При цьому тільки 30 млн доларів, за раніше оприлюдненими даними Мінпромполітики, пішло на попередні випробування ходових якостей корабля. На утримання крейсера з державного бюджету України щорічно виділяється понад 6 млн грн.

У 1990 році крейсер був спущений на воду, в 1996 році його добудова була припинена у зв'язку з відсутністю фінансування. За оцінкою заводу, ступінь готовності корабля знаходиться на рівні 95%.

Раніше повідомлялося, що Чорноморський флот РФ планує підрахувати обсяг коштів, виплачених Україні за 15 років в якості митних платежів. За підсумками підрахунку, за словами джерела, може бути офіційно поставлено питання про повернення цих коштів "або оформлення в якості зовнішнього боргу України".

Залиште свій коментар

Вибір редакції