Росіянину, який шпигував у Криму на Китай, скоротили термін ув'язнення

У липні 2010 року кримський суд засудив Єрмакова до восьми років в'язниці. Тепер це рішення переглянув Верховний суд.

 В Україні переглянутий вирок громадянинові РФ Олександру Єрмакову, який був засуджений за шпигунство проти України на користь Китаю.

У липні 2010 року кримський суд засудив Єрмакова до восьми років в'язниці. Тепер це рішення переглянув Верховний суд, термін ув'язнення Єрмакова знижений до шести років, пише "Сегодня".

Росіянин мав намір передати Китаю секретну документацію з наземного випробувально-тренувального комплексу авіації (відомому також як "НИТКА"). Цей комплекс, побудований в Криму за часів СРСР, призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літаків на авіаносець (палубу авіаносця імітує спеціальна злітно-посадкова смуга). "НИТКА" використовується для тренування російських льотчиків (України власної палубної авіацією не має в своєму розпорядженні).

За інформацією Служби безпеки України, китайські замовники пообіцяли росіянину мільйон доларів за документацію. Єрмаков також залучив до операції свого отця.

Для отримання доступу до документів Єрмаков-старший встановив контакт з офіцером, який служить на комплексі. Натомість,  той повідомив про шпигунів в українську контррозвідку.

У результаті при передачі документів (яка проходила під контролем СБУ) був затриманий Єрмаков-молодший, якому батько доручив цю частину операції. Що стосується Геннадія Єрмакова, то йому вдалося сховатися.

В Україні неодноразово розслідувалися справи, пов'язані зі шпигунством на користь Китаю. Так, в середині 1990-х років група китайців була викрита в спробі отримати секретну інформацію по "Південмашу" (підприємству з виробництва ракетно-космічної техніки).

На початку 2010 року троє громадян України були засуджені до різних термінів за збір військово-технічної інформації для Китаю.

Натомість у червні 2010 року У Румунії засудили двох чоловіків, громадян Румунії та Болгарії до 12,5 років в'язниці за шпигунство на користь України.

Читайте також:

Між Росією та Ірландією вибухнув шпигунський скандал

Екс-співробітник ЦРУ засуджений за шпигунство на користь Росії

Путін розповів чиновникам анекдот про шпигуна

У Сомалі стратили двох дівчат за шпигунство на користь уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: