Росії нагадали, що після відкликання посла зазвичай починається війна

У групі з міжпарламентських зв’язків з Росією при ВР прокоментували гучну заяву президента РФ щодо приїзду нового посла.

Олесь Доній
УНІАН
Олесь Доній
Народний депутат від НУ-НС, член групи з міжпарламентських зв’язків з Росією Олесь Доній переконаний, що лист президенту України Віктору Ющенку від російського колеги Дмитра Мєдвєдєва – це пряма погроза Україні.

"Можна сказати, що в дипломатичній мові відкликання посла передує, як правило, військовим діям. Такий крок з боку Росії явно не дружній. А, враховуючи, що він йде в комплексі з поданням Мєдвєдєвим законопроекту про використання військової сили РФ закордоном, можна говорити про прямі погрози з боку Росії", – заявив Доній.

За словами депутата, не варто забувати, "як нагніталася кілька років тому ситуація перед військовими діями в Грузії. Тоді теж мало хто спочатку вірив у можливість грузинської війни", тому, слід поставитися до таких заяв з боку Росії надзвичайно серйозно, адже "йде шалений інформаційний політичний тиск на прикордонні з Росією країни".

"Яка ставиться мета: чи територіальної експансії, чи підкорення політичне та економічне – це вже знають у Кремлі. Але факт, на жаль, тепер на євразійському просторі є дуже потужна держава, яка економічно чи військово намагається погрозами примусити сусідні країни до підкорення", – відзначив він і пояснив, що ставка Росії тут значно більша за Севастополь. "Севастополь це лише зачіпка, та очевидно, що Росія зацікавлена в підкоренні не лише одного якогось українського міста, а всієї території".

Також Доній підкреслив, що Україна – мирна держава і "ми не хочемо військових сутичок з Росією, але є погрози і слід звертатися до Євроатлантичної спільноти з проханням допомогти поставити нинішнє російське керівництво на місце, щоб вони навіть не думали про можливість військового конфлікту".

Що стосується реагування на випад президента РФ в Україні, то за словами Донія "в таких випадках має однозначно збиратися РНБО".

Щодо Верховної ради, то депутат вважає, що "на жаль, не весь український політикум є патріотичним. Деякі українські політики, на жаль, обслуговують інтереси чужих країн, і нема гарантії, що вони виступлять на захист української незалежності, української державності".

"Очевидно, що в першу чергу має працювати зараз виконавча влада. Потрібно звертатися до Євроатлантичної спільноти. Повноваження є і в президента, і в Кабміну, і в РНБО", – резюмував депутат.

Нагадаємо, сьогодні президент Росії Дмитро Мєдвєдєв піддав жорсткій критиці "антиросійський" курс українського керівництва, зокрема президента Віктора Ющенка, і вирішив відкласти приїзд нового посла Росії до України.

Конкретні терміни приїзду нового посла будуть визначені пізніше, з урахуванням реального розвитку російсько-українських відносин, відзначив президент Росії.

Як відомо, новим послом Росії в Україні затверджений колишній міністр охорони здоров’я і соціального розвитку Михайло Зурабов. Український МЗС вже повідомив Росію про згоду на призначення Зурабова на цей пост. Раніше послом в Україні був Віктор Черномирдін, який 11 червня був звільнений з посади і призначений радником президента РФ.

Читайте також:

США також залишили Україну без свого посла

Росія обіцяє не розривати дипломатичні стосунки з Україною

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Посла РФ не відпустили в Україну через "антиросійського" Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: