Росія каже, що Україна бреше про Голодомор

Тепер питання української історії прокоментував представник Російської Федерації при ООН.

Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін назвав заяву українського МЗС по Голодомору документом, в якому немає жодного правдивого речення.

"Вона цікава тим, що буквально кожне положення в ній, здавалося б, навіть найбезневинніше, - неправда", - наголосив російський дипломат на брифінгу у вівторок. Він вважає, що в цьому документі "все суперечить реальному стану справ".

Плакат, присвячений Голодомору
УНІАН
За словами Чуркіна, зокрема не відповідає дійсності перша фраза заяви українського МЗС, в якій йдеться про те, що "Генеральний комітет ООН після гострих дебатів відклав ухвалення рекомендацій про включення до порядку денного нинішньої сесії Генеральної асамблеї питання про Голодомор 1932-1933 років".

"Навіть у цій вступній фразі міститься багато, м`яко кажучи, неточностей", - відзначив дипломат. Так, сказав він, Генеральний комітет не міг відкласти ухвалення рекомендацій, оскільки саме засідання не відбулося. Воно, за словами Чуркіна, було зірване делегаціями США і Великобританії за участі України.

Постпред РФ привернув увагу до ще одного положення документа - про тиск і шантаж, які чинить Росія, щоб не допустити включення розгляду питання про Голодомор до порядку денного роботи Генасамблеї ООН.

"Все це неточно і неправда. Процедури і правила Генеральної асамблеї абсолютно очевидні. У держави - члена ООН немає права просто поставити питання в повістку Генасамблеї - ці питання розглядає Генеральний комітет", - роз`яснив він.

Тому, відзначив Чуркін, Росія, діючи через Генеральний комітет, повністю дотримується і Статуту ООН, і правил та процедур організації.

"Що стосується "тиску і шантажу", мені сказати особливо нічого", - зізнався Чуркін.

"Я розумію, що вони (українські дипломати) розчаровані і, можливо, навіть роздратовані тим, що не вдається включити цю свою ініціативу до порядку денного Генасамблеї ООН. Але хотілося би пригадати безсмертного російського і українського письменника Миколу Васильовича Гоголя і одного з його героїв, який говорив: "Воно, звичайно, Македонський герой, але навіщо ж стільці ламати?" - сказав дипломат, додавши: "За рамки пристойності не треба виходити навіть в нашій дипломатичній полеміці".

Нагадаємо, 24 жовтня МЗС України розповсюдило заяву, в якій, зокрема, говориться, що Російська Федерація “шляхом тиску і шантажу” намагається позбавити Україну права винести на розгляд сесії Генасамблеї ООН питання про Голодомор 1932-1933 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: