Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська ФСБ за добу затримала в Азовському морі 7 торгових суден

Кораблі прямували до Маріуполя або до Бердянська.

Російські спецслужби затримали в Азовському морі в понеділок 7 торговельних суден з різних країн, ще 4 – кількома днями раніше, які слідували в Маріуполь і Бердянськ або вийшли звідти.

Про це заявила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд під час погоджувальної ради парламенту.

"Сподіваюся, що вам відомо, що сьогодні ФСБ Росії в Азовському морі затримала 7 торговельних суден, які йшли або до Маріуполя, або до Бердянська. Кількома днями раніше таких суден було 4. Ця загроза була передбачуваною, але з нею ніхто не працював", - наголосила вона.

На думку Сироїд, це означає, що російська агресія зростає.

"Це продовження війни. Це свідчить про те, що фактично президент України, як і уряд, 4 роки нічого не робили, щоб запобігти або знизити цю загрозу, яка сьогодні є", – додала вона.

Своєю чергою Андрій Клименко, засновник ініціативи "Майдан закордонних справ" уточнив, що шість суден були перехоплені у неділю, 8 липня.

"8.07.18 з 00:30 до 23:00 катери берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ перехопили 6 (шість) суден, що йшли до/з Бердянська або Маріуполя. Ще одне судно було перехоплене близько 01:00 в ніч на 09.07.18 в тому ж районі", - розповів він.

Щодо кризи в Азовському морі (88) - за добу берегова охорона прикордонної служби ФСБ РФ перехопила в морі 7 (сім)...

Опубликовано Andrii Klymenko Воскресенье, 8 июля 2018 г.

Тим часом командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко підтвердив, що ситуація в Чорному та Азовському морях дуже напружена.

За його словами, йдеться про ігнорування Росією норм міжнародного морського права, а також про анексію української економічної зони в морях, "особливо в Азовському морі".

Водночас командувач ВМС ЗСУ зазначив, що навчання "Сі Бриз-2018" допоможуть українським військовим адекватно реагувати на ці загрози.

Нагадаємо, минулого тижня Росія затримала в Азовському морі два турецькі судна з вантажем. За декілька годин кораблі відпустили.

Залиште свій коментар

Вибір редакції