Російська мова найближчим часом стане регіональною в Криму

Глава кримського уряду пообіцяв незабаром повернути російській мові втрачений статус, а також розширити автономію Криму.

Глава Ради міністрів Криму Василь Джарти заявив, що російська мова найближчим часом набуде статусу регіональної в Криму.

"Ми повинні навчати дітей в тих закладах, які дадуть можливість їм розвиватися далі. Українська чи російська - справа вибору батьків. Думаю, ми прийдемо до того, що російська стане регіональною мовою Криму. Вона тут вже мала цей статус, його пора повернути. Питання буде вирішено найближчим часом", - заявив Джарти.

Крім того, глава кримського уряду повідомив, що добиватиметься розширення автономії республіки.

"Верховна рада Криму отримає не тільки представницькі функції, але й право законодавчої ініціативи. Зараз вона не може розробляти закони, за якими Крим має розвиватися", - сказав він.

Також Джарти повідомив, що займеться укріпленням повноважень Ради міністрів півострова і розподілом функцій між всіма гілками влади.

"Політикани розповідають, що така самостійність небезпечна. Але коли повноваження не обумовлені і заходять одне на одне, виходить маленький бардачок, який тут і влаштовувала попередня влада", - відзначив він.

Нагадаємо, Ленінський райсуд Севастополя 1 липня скасував рішення Севастопольської міськради про присвоєння російській мові статусу регіональної. Російська мова мала регіональний статус у Севастополі з квітня 2006 року, коли міськрада визнала її мовою, якій необхідні охорона та розвиток.

Як відомо, у червні депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко висловив упевненість, що внаслідок ухвалення базового закону про мови, який зараз розробляється в фракції ПР, російська мова отримає регіональний статус по всій території України.

Читайте також:

НУ-НС: з російськомовними треба бути жорсткими

Одеський губернатор зробить російську регіональною восени

У Януковича розповіли, коли російська мова стане державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: