Російське паливо в Україні: в Мінекономіки назріває скандал через засідання торгової комісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Частка російських дизеля та автогазу на українському ринку становить більше двох третин.

У Мережі розповсюдилася інформація про те, що заступник міністра економіки Тарас Качка сфальсифікував засідання торгової комісії, яка повинна була захистити український паливний ринок від російської експансії.

Однак, як виявилося, засідання не було. Чиновник спробував домовитись із членами комісії про потрібні йому результати, а коли не вдалось провести потрібне рішення - засекретив результати голосування, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Сьогодні частка російських дизеля та автогазу на українському ринку становить більше двох третин. Комерційний директор державної компанії "Укргазвидобування" Сергій Федоренко каже, що виробники отримують державну допомогу і з ними дуже складно конкурувати.

"Ми залишаємося ринком, куди починають зливати демпінгові обсяги продуктів, які починають розорювати в принципі і внутрішні компанії, і видобувні компанії", - зазначає Федоренко.

Нафтопродукти з Росії потрапляють до нас значно дешевше ринкової ціни. Експерти кажуть, що таким чином знищуються місцеві виробники. Наслідки, наголошують, можуть бути трагічними, адже навіть українська армія заправляється дизелем російського походження.

"За рахунок демпінгу попит перекошується в бік використання російського ресурсу, куди, власне кажучи, і йде наша валюта. І таким чином ми вимушено створюємо додаткову вартість на території агресора, а не в своїй країні", - додає експерт з ринку палива та енергетики Леонід Косянчук. 

Іще в квітні три великих виробники українського палива просили уряд провести антидемпінгове розслідування й ухвалити відповідні рішення із впровадження додаткових мит на паливо з РФ.

Відео Заступник міністра економіки сфальсифікував засідання торгової комісії

Заступник міністра економіки Тарас Качка сфальсифікував засідання торгової комісії, яка повинна була захистити український паливний ринок від російської експансії. Під такими заголовками вийшло ряд статей про дивну поведінку чиновника під час засідання міжвідомчої комісії з питань торгівлі. Та виявляється, ніякого засідання не було, а чиновник спробував домовитись із членами комісії про потрібні йому результати, а коли не вдалось провести потрібне рішення - засекретив результати голосування.  

Заступник міністра економіки сфальсифікував засідання торгової комісії

"Ми за ринок, але не за демпінг. Наприклад, Казахстан, щоб цього не відбувалось, який входить в союз з РФ, від 1 квітня заборонив ввезення з Росії нафтопродуктів", - продовжує Федоренко. 

Пригоди почалися майже відразу. Засідання міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі мало відбутися у понеділок. І воно, можливо, навіть відбулося, а, можливо, й ні, оскільки свідчення його учасників плутаються.

До прикладу, заступниця міністра фінансів Світлана Воробей у коментарі заявила, що засідання, ймовірно, було, однак, вона у ньому участі не брала.  

Відповідальною особою за проведення засідань називають заступника міністра економіки Тараса Качку. Він коментарів уникає та відправляє журналістів до пресслужби Міністерства економіки. Однак і там спочатку обіцяють уточнити інформацію саме в Тараса Качки, а потім припиняють виходити на зв'язок.

Державний уповноважений антимонопольного комітету Сергій Тищик першим відкрито заговорив про дивні дії заступника міністра економіки Качки. Виявляється, що замість проведення засідання він вирішив зібрати підписи в індивідуальному порядку.

"До вечора жодної інформації не було. Увечері передзвонив Качка. Попросив під'їхати. Мета - підписати щодо кожного питання, яке були в порядку денному, наші рішення. Моє, як представника антимонопольного комітету. Звичайно, я не бачив остаточного документу з підписами. Чому Качка так зробив, чому ми це не проговорювали все в одному місці - мені це невідомо", - розповів Тищик.

Інші члени комісії коментувати події відмовились. Офіційних результатів досі немає, а це означає, що держава-агресорка і далі нарощує свої прибутки на території України, паралельно знищуючи місцеві нафтопереробні заводи.

Нагадаємо, що у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підготували проєкт "незаконного рішення" про відмову у проведенні антисубсидиційного розслідування за спільною скаргою українських нафтопереробних підприємств на імпорт російських нафтопродуктів. Як наслідок, наразі Росія задовольняє 70% потреби України у скрапленому газі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції