Російські екологи проти будівництва газогону в обхід України

Російські екологи вважають, що будівництво газогону "Південний потік", який пройде в обхід України, спричинить величезну шкоду екології узбережжя Чорного моря.

Російські екологи заявляють про можливість завдання збитку екології Чорного моря і Краснодарського краю у зв'язку з початком прокладки газопроводу "Південний потік".

Про це повідомив член ради Міжрегіональної природоохоронної і правозахисної громадської організації "Екологічна вахта по Північному Кавказу" Фурен Газарян напередодні громадських слухань щодо морської частини газопроводу "Південний потік", які мають відбутися 17-18 травня в Геленджику та Анапі.

Еколог назвав "південний потік", що має пройти в обхід України, "черговим великомасштабним екологічно небезпечним проектом, який планується реалізувати в Краснодарському краї".

Він повідомив, що на громадських слуханнях сухопутна частина проекту обговорюватися не буде, хоча саме з нею пов'язані найбільш значущі екологічні та соціальні проблеми при його реалізації.
Проект передбачає два альтернативні варіанти розміщення морської частини газопроводу. Згідно першого, передбачається, що газопровід виходитиме на берег в районі селища Архипо-Осипівка (місто-курорт Геленджик) на трасу існуючого газопроводу "Блакитний Потік", згідно другого - поблизу селища Варварівка (місто-курорт Анапа), повідомив експерт.

На думку члена ради "Екологічної вахти по Північному Кавказу", варіант з виходом траси на берег на південь від Анапи потребує прокладки абсолютно нової траси на значній ділянці передгір'я, що спричинить за собою вирубку лісів, нові перетини річок і плавневих ділянок. При будівництві може також постраждати Утришський заповідник і рекреаційний потенціал курорту Анапа.

Екологи стверджують, що "Анапський" варіант неприйнятний також через те, що морська частина газопроводу пройде через морську акваторію "Анапська банка", що особливо охороняється і яка є однією з найбільш цінних в російських водах Чорного моря.

Варіант "Архипо-Осипівка" теж несе проблеми, оскільки будівництва газопроводу і нової компресорної станції зачеплять пам'ятник природи "Урочище сосни кримської "Архипо-Осипівське". В результаті постраждають житла видів тварин, які охороняються, і рослин.

"Передбачити наслідки будівництва "Південного потоку" поки складно. Але є підстави вважати, що вони навряд чи відрізнятимуться від того екологічного беззаконня, яке влаштував "Газпром" при будівництві "Блакитного потоку", - підкреслив Газарян.

Вони нагадав, що в 2001 році цей трубопровід розрізав навпіл унікальний пам'ятник природи "Урочище сосни кримської "Архипо-Осипівське", при цьому були знищені тисячі видів дерев, занесених до Червоної книги. Не зважаючи на протести "зелених", тоді "Газпром" відмовився змінити трасу газопроводу, пообіцявши, що компенсує завдані збитки. Проте й досі компанія так і не виконала цих обіцянок.

Зазначимо, що з будівництвом газогону існує багато складностей. Так, не дала дозвіл на будівництво "Південного потоку" на своїй території Туреччина. Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв не зміг переконати турецьку владу прийняти документ, який дозволив би вести будівництво газогону на території Туреччини.

Читайте також:

Туреччина не дозволила у себе будувати газогін в обхід України

Російські ЗМІ: Україна може стати учасником "Південного потоку"

Янукович не виключив, що "Південний потік" - спроба тиску на Україну

Янукович: українська труба стане альтернативою "Південному потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: