Російські хакери намагались зламати сайти Burisma та "Кварталу 95" - NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Намагання зламати сайти розпочались у листопаді 2019 року.

Російські військові хакери намагались зламати сайти компанії Burisma у момент процесу оголошення імпічменту президенту США Дональду Трампу, а також сайти низки інших українських компаній, серед яких і "Квартал 95".

Про це у своєму матеріалі пише NYT.

Зазначається, що спроби зламати сайти компанії Burisma розпочались у листопаді 2019 року. Наразі незрозуміло, що саме вони шукали та чи знайшли. Однак, за словами експертів, хакери могли шукати компромат на колишнього віцепрезидента США Джо Байдена та його сина Гантера.

Для зламу сайтів російські хакери використовували так звані фішінгові листи, які призначені для викрадення логінів користувачів та їхніх паролів. У цьому випадку вони створили фейкові сайти, які були схожі на сайти компанії Burisma, та надсилали листи її співробітникам, щоб вони заходили на на них та заповнювали власні дані. Кількома із акаунтів користувачів їм вдалося заволодіти.

Водночас, дослідники компанії Area 1 також встановили, що російські хакери влаштували схожу кампанію із фішінговими листами стосовно багатьох інших українських компаній напередодні Нового року: "КУБ-Газ", "Алдеа", "Еско-Північ", "Надрагаз", "Техноком-сервіс" та "Парі". Усі вони є дочірніми компаніями Burisma.

Також хакери намагались зламати і сайти "Кварталу 95". За словами експертів, метою хакерів міг бути злам пошти її колишнього керівника, а нині голови СБУ Івана Баканова.

Хакерську атаку росіян дослідники змогли відстежити за допомогою комбінації інтернет-провайдерів, які часто використовує ГРУ, та ті ж самі методи, які вже використовувались, зокрема під час атаки на сервери Демократичної партії США 2016 року.

"Злам Burisma - це шаблонна кампанія. Російські хакери, якими б витонченими вони не були, також схильні лінуватися. Вони використовують те, що працює. І в цьому вони були успішні", - сказав співзасновник Area 1 Орен Фалковіц, який раніше працював в Агентстві національної безпеки США.

Нагадаємо, Сполучені Штати 5 грудня висунули офіційні звинувачення російському хакерському угрупованню Evil Corp, збитки від атак якого оцінюють у сотні мільйонів доларів. Організатором групи вважають Максима Якубця, за голову якого обіцяють п'ять мільйонів доларів.

Російським силовикам Evil Corp відомі як люди, до яких можна звертатися, наприклад, з приводу звільнення грошей з заблокованих банківських рахунків. У 2017 році у лідера Evil Corp Максима Якубця з'явилися особисті причини почати допомагати ФСБ, бо він став родичем впливового силовика. Влітку того року лідер Evil Corp, як повідомляли британські ЗМІ, одружився з Альоною Бендерською. Повна тезка Олени Едуардівни Бендерської полягає в керівництві або є співвласником семи юридичних осіб, три з яких, згідно з даними "СПАРК-Інтерфакс", пов'язані з президентом благодійного фонду "Вимпел", колишнім спецназівцем ФСБ Едуардом Бендерським.

Відео Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

За даними контррозвідки, російське угрупування під назвою "Турла" зламало іранську хакерську систему.  І вже під їхнім прикриттям здійснювало кібератаки на інші країни, шпигувало за державними структурами, крало документи та бази даних. Таким чином зловмисники хотіли коїти злочини під іменем іншої держави.    

Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

Залиште свій коментар

Вибір редакції