Російські хакери намагалися зламати електронні пошти понад півтисячі українських політиків

Хакерська група Fancy Bear також організувала атаки на пошту Гілларі Клінтон.

Російські хакери з групи Fancy Bear ("Фантастичний Ведмідь") намагалися зламати електронну поштову скриньку не лише кандидата в президенти США Гілларі Клінтон, а й пошти українських та російських опозиційних політиків.

У планах "кіберведмедів" були 545 акаунтів українців. Серед них – президент Петро Порошенко, його син і нардеп Олексій Порошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, нардеп Сергій Лещенко, нинішні та колишні міністри. Про це пише Associated Press, яке отримало доступ до списку російських хакерів.

У "російському" переліку – опозиціонер Олексій Навальний, бізнесмен Михайло Ходорковський, учасниця гурту Pussy Riot Марія Альохіна та ще більше сотні громадських активістів.

Під прицілом у США були 573 поштові скриньки - тодішнього держсекретаря Джона Керрі, екс-держсекретаря Коліна Пауелла, тодішнього Верховного головнокомандувача НАТО, генерала армії ВПС США Філіпа Бредлі, один з його попередників генерал армії США Уеслі Кларка, робітників для оборонних підрядників, таких як Boeing, Raytheon та Lockheed Martin, розвідників, відомих спостерігачів у Росії, особливо, демократів.

Загалом, у планах хакерів було зламати поштові скриньки Gmail майже 4,7 тисячі користувачів у всьому світі - від представника Папи Римського в Києві до панк-групи Pussy Riot у Москві, а ще – в США, Грузії, Сирії та інших країнах.

Про наймасштабніші хакерські атаки в Україні та світі читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар