Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни погрожують оминати порти України після затримання танкера в Херсоні

Судновласники побоюються втратити своє майно через санкції.

У Херсоні СБУ перехопила російське судно, яке перебуває під українськими санкціями. Інші російські морські перевізники тепер погрожують припинити доставку товарів в Україну.

Танкер "Механік Погодін" пришвартувався в порту Херсон 10 серпня. У регіональному відділенні СБУ повідомили, що судно було затримано через наявність його власника в санкційному списку. За даними Reuters, судном володіє компанія "ВЭБ-Лизинг", котра належить російському "Внешэкономбанку". Від травня поточного року ці комерційні структури зараховані до переліку юридичних осіб, на котрі поширюється дія санкцій. Фахівці Служби безпеки України готують звернення до суду щодо арешту затриманого майна.

ВідеоЗа допомогою військових уряд хоче підігнати до берега судна, які відмовляються від розмитнення

В уряді розглядають можливість проведення військових навчань біля торгівельних суден, які не бажають заходити на розмитнення. Урядовці припускають, ділки сподіваються ввезти товар до України за тіньовими схемами. Нині кораблі з чотирма тисячами контейнерів стоять у нейтральних водах, неподалік одеського порту – повідомляє Володимир Гройсман. 

За допомогою військових уряд хоче підігнати до берега судна, які відмовляються від розмитнення

"Механік Погодін" був зафрахтований компанією "В.Ф.Танкер" і виконував перевезення дизельного палива з Туркменістану в Україну. Капітан судна Михайло Замятін перебуває на облавку, хоча керівництво порту відмовилося надавати дозвіл на рух танкера. Компанія "ВЭБ-Лизинг" коментувати ситуацію не поспішає. Так само немає пояснень ситуації й від російського міністерства транспорту.

Водночас журналісти помітили, що російські кораблі продовжують заходити в українські порти. Це видно на системах стеження за суднами, а власники цих кораблів не перебувають під санкціями. При цьому галузеві джерела Reuters кажуть, що низка російських судновласників припиняють перевезення в Україну через острах втратити свій вантаж, хоч офіційно їм це і не загрожує.

У травні 2018 року українська влада повідомила про включення понад 700 компаній, здебільшого російських, до свого списку санкцій. Документом передбачено заборону торгово-економічної діяльності цих структур в Україні та блокування їхніх активів на території держави.

Раніше в березні берегова охорона України затримала російське риболовецьке судно "Норд" в Азовському морі, звинувативши екіпаж в тому, що він "заходив на територію, яка перебувала під тимчасовою окупацією". Екіпаж був звільнений, але судно все ще утримується під вартою.

Вибір редакції