Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Катери накрили маскувальною сіткою і закрили з боку моря російськими військовими катерами.

Російські військові в Керчі перемістили українські військові катери "Нікополь" (P176) і "Бердянськ" (U175), захоплені ФСБ біля берегів Криму, та замаскували їх, пише у понеділок, 11 січня, "Крим.Реалії".

Раніше українські катери були розташовані в кінці причальної стінки в акваторії "Генмола" в Керчі, на території, що контролюється прикордонною службою ФСБ Росії. Станом на понеділок 11 лютого, українські катери на колишньому місці відсутні.

Видання зазначає, що українські катери перемістили ближче до берега, їх накрили маскувальною сіткою і закрили з боку моря російськими військовими катерами.

Тут же перебувають захоплений ФСБ біля берегів Криму український буксир "Яни Капу" (А947), який супроводжував катера "Нікополь" і "Бердянськ". З берега "Яни Капу" закривають російські військові катери, проте частково видно номер буксира.

Нагадаємо, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

ВідеоНегайно звільнити захоплених росіянами українських моряків закликала ПАРЄ

Сьогодні там ухвалили резолюцію про загострення в Азовському морі та Керченській протоці. За документ, що засуджує російську агресію, проголосували 103 делегати. Термін військовополонені вирішили не згадувати, натомість до резолюції додали компромісну поправку, що захоплені українці підпадають під дію "міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції". 

Негайно звільнити захоплених росіянами українських моряків закликала ПАРЄ

Залиште свій коментар

Вибір редакції