Російські окупанти за час анексії заселили Крим півмільйона пропагандистів і військових - Меджліс

Дата публікації
Перегляди
1594
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські окупанти за час анексії заселили Крим півмільйона пропагандистів і військових - Меджліс

Фото: Getty Images

Кримських татар "вичавлюють" з півострова.

Росія за п’ять років окупації Криму переселила на півострів близько півмільйона "правильних" росіян.

Про це заявив програмний директор держпідприємства "Кримський дім" Алім Алієв, пише "Укрінформ".

"За даними Меджлісу кримськотатарського народу, близько півмільйона людей в’їхали до Криму з Росії. Їх привезли", - сказав він.

За словами Алієва, згідно з офіційною статистикою, близько 35 тисяч внутрішньо переміщених осіб (за даними громадських організацій - 50 тисяч) - це люди, які виїхали з Криму. 

"Я хочу наголосити - це є абсолютно якісний показник, а не кількісний показник, бо відбувся так званий "відтік мізків". Виїхали молоді професіонали, журналісти, суспільно-політичні діячі, діячі культури і освіти, бізнесмени, також частина активного студентства", - додав директор "Кримського дому", уточнивши, що люди, які виїхали з Криму, здебільшого розселилися у Києві, на Херсонщині та у Львові й області.

Своєю чергою перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова наголосила, що політика "вичавлення" людей є класичною для репресивної системи, яка утворилася нині в Росії.

Вона також зазначила, що активні, патріотично налаштовані до України або взагалі спроможні та готові до опору люди з Криму витісняються, натомість заселяються різні військові, ФСБ, спеціальні сили, консультанти, які допомагають інтегрувати Крим у російський простір, бюрократи, "правильні" вчителі, які проводять "політагітки", щоб показати дітям, як "погано жилося в Україні і як гарно живеться в Російській Федерації".

Окрім цього Джапарова запевнила, що зараз у Криму на будь-якому підприємстві й навіть у дитячих садочках є люди, які відповідають за співпрацю зі спецслужбами.

Нагадаємо, Росія анексувала Кримський півострів у березні 2014 року, попередньо перекинувши туди "зелених чоловічків" - російських військових без розпізнавальних знаків, які захопили адмінустанови та заблокували українські військові частини. Під дулами автоматів було проведено псевдореферендум, на якому переважна більшість кримчан начебто висловилася за незалежність півострова і приєднання до складу Росії.

Російська влада наполягає на тому, що їхніх військових у Криму не було, а жителі півострова самі виявили своє бажання приєднатися до Росії. А тому це "приєднання" не є визначеною анексією, тобто військовим захопленням території іншої держави.

Раніше ЄСПЛ відклав слухання у справі "Україна проти Росії" щодо анексії Криму РФ, яке було заплановано на 27 лютого. Наразі дата нового засідання невідома.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1594
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація