Російські олігархи вимагають з кримських бізнесменів податки і "націоналізовують" їхнє майно

Російська влада намагається повернути собі збитки, яких зазнала через анексію Криму.

Анексія Криму уже влетіла Москві у копієчку. За підрахунками експертів, сумарний збиток федерації з урахуванням міжнародних санкцій - понад 100 мільярдів доларів. Тобто - більше, ніж дві Олімпіади в Сочі, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Як Росія їх повертатиме? Порожні банкомати і банки у Криму, спустошені магазини, навіть, продуктові. І жодного імпорту. Це те, про що розказують очевидці. Урядовці додають: 677 мільйонів гривень переказали з Києва на кримські пенсії, але люди їх не отримали, бо заблоковані рахунки. Самопроголошена влада півострова не перерахувала до бюджету України жодної копійки податків і просто відімкнула легітимну частину України від електронної системи платежів.

Не хочеш міняти громадянство - пакуй валізи. Кримчани, які хочуть залишитися українцями, констатують: їх виживають з півострова. Лише за офіційними даними мінсоцполітики, залишити російський Крим вирішили 25 тисяч мешканців. Для порівняння це стільки ж, як ціле місто Алушта.

Із біженцями, зависає в повітрі і доля десятків тисяч приватних помешкань. Залишатись небезпечно, поїхати. Хто вирішив останнє - селиться, де допоможуть добрі люди. Уряд, попри порожню скарбницю, квапом підшукує для них гуртожитки та санаторії і вирішує, як переорієнтувати зарплати і пенсії. Тим часом, у Криму уже розкрадають документи на майно.

Утім, декого позбавили майна навіть без будь-яких документів. Місцеву кримську телерадіокомпанію "Чорноморська" самопроголошена влада півострова не лише відрізала від ефіру, а й позбавила деякого обладнання: відібрали передатчики сигналу, каже журналіст та автор програм "Чорноморки" Олександр Янковський. Просто як злодії у підворітті. Він також залишив у Криму квартиру-машину і все, що мав. І переїхав до Києва, зараз канал мовить звідси: прихистили колеги. Окрім відвертих грабунків, каже Олександр, місцевих підприємців змушують платити всі податки на невідомий рахунок одного з комерційних банків.

Водночас, в місцевому кримському виданні з'являється замітка про нового "наглядача" Криму - чеченського бізнесмена Руслана Байсарова. Колишнього чоловіка російської співачки Христини Орбакайте. Йому, пишуть, віддали весь курортний бізнес і нерухомість південного берега півострова.

За словами міністра охорони здоров'я України, нині у Криму 30 санаторіїв МОЗу, які в нас хочуть відібрати. Підтверджує: в них у ці хвилини задарма розкошують озброєні окупанти.

Тим часом, російська преса відверто говорить про плани Байсарова у Криму. Розписують про будівництво готелю, оздоровчого та розважального центрів, і ресторанів. Проект оцінюють у 12 мільярдів рублів. Звідки? Судіть самі.

За даними власних джерел ТСН.Тиждень, зараз Руслан Байсаров у Криму, шантажує українських бізнесменів. Журналістам розказали про схему - чвертини. Тобто, власнику лишають тільки 25 відсотків , тоді, як 3/4 - відходить "наглядачеві Басарову". Хто відмовиться , забируть усе. Тобто, "націоналізовують". Військові ж експерти твердять : у планах Путіна були не лише заводи-пароходи. І не лише в Криму.

"Вони хотіли б взятии під контроль Дніпропетровський вузол. Три тижні тому, вони конкретно хотіли заходити на схід, південь і навіть у Київ. Але це колосальні гроші. На захоплення Криму вони витратили близько 100 млрд доларів", - каже військовий експерт, Олексій Арестович.

Самопроголошена влада Криму публічно заявила про наміри "націоналізувати" у Криму цілий список. Зокрема, "Чорноморнафтогаз" та "Ощадбанк". Київ відповів дзеркально: Україна забиратиме російське майно у відповідь на захоплене у Криму. І не лише в Україні.

Україна залишає за собою право вживати адекватних заходів щодо компенсації всіх збитків за разунок майна, яке належить РФ і знаходиться як на території України так і в інших державах. У російського "Газпрому" дуже багато об'єктів по території Європи", - заявляє міністр юстицій України, Павло Петренко

Утім, обговорювати вигоди Криму російська преса не соромилася ще до його брутальної анексії: одне з видань розписує принади Керченської протоки, портів, і дармового перебування Чорноморського флоту на українському півострові ще й без 100-доларової знижки на газ. Цього тижня Росія знімає маски: мовляв, Крим - відібрали, знижки - зась.

Український уряд вже готує позови у міжнародні суди. Росії хочуть предявити не лише військову агресію, а й радянські борги - 80 мільярдів доларів.

"Ми зараз відпрацьовуємо відповідні заяви до міжнародного суду при ООН щодо того, що РФ посягнула на нашу територіальну цілісність. Сюди ж будуть подані наші заяви щодо претензій на майно колишнього РСРС, яке належить Україні", - заявляє міністр юстицій України, Павло Петренко.

Однак, доки суди триватимуть, експерти одностайні: щоб дати відсіч загарбникам, слід негайно переорієнтовувати виробничі ресурси з російських ринків і диверсифіковувати постачання газу. Щоб не втратити час та решту території України.

ВідеоАнексія Криму обійшлась Росії більше ніж у 100 мільярдів доларів

Залиште свій коментар