Російські силовики рано-вранці вдерлися до будинків кримських татар в різних районах окупованого півострову: їх затримали (фото)

Силовики провели одразу п’ять обшуків в окупованому Росією Криму.

Російські силовики в незаконно анексованому Криму вранці 17 серпня провели одразу п’ять обшуків в будинках кримських татар. Після обшуків їх затримали.

Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність".

Федеральна служба безпеки РФ, ОМОН прийшла о четвертій ранку з обшуками до Нахімовського та Балаклавського районів Севастополя, а також до Бахчисарайського та Сімферопольського районів окупованого півострова.

У селищі Строганівка в Сімферопольському районі російські силовики влаштували обшуки в імама Раіфа Февзієва. Адвокат Едем Семедляєв заявляє, що силовики не пустили його до будинку, а подвір'я по периметру оточили люди в балаклавах і масках.

"Я від п’ятої ранку стою біля будинку Раіфа, до будинку мене не пропускають. Я підійшов до ОМОНу повідомив, що я адвокат і прибув для участі в слідчих заходах, але мене не пускають без пояснення причин. На дії силовиків буде подана скарга в прокуратуру", - заявив правозахисник.

За даними української омбудсменки Людмили Денісової, обшуки також відбуваються у будинках місцевих активістів:

  • Джаббара Бекірова в селі Тернівка в Балаклавському районі Севастополя,
  • Заура Абдуллаєва в селі Холмовка в Бахчисарайському районі,
  • Рустема Таїрова в селі Повороте Нахімовського району Севастополя,
  • у селі Фруктове у Рустема Мурасова, який вночі повернувся з Ростова-на-Дону, куди їздив на оголошення незаконного вироку у справі так званої "алуштинської групи" за сфабрикованою кримінальною справою "Хізб ут-Тахрір".

За підсумками "слідчих заходів" російські силовики затримали п'ятьох осіб. Російські силовики в окупованому Криму ситуацію не коментують.

Мати Рустема Мурасова Гульнар розповіла, що під час обшуків силовики вилучили 150 тисяч рублів, 500 доларів та 100 євро. За її словами, частина цих коштів належить знайомим родини, а частину дали Рустему для відновлення підтопленого житла. Дружина Заура Абдуллаєва розповіла, що чоловіка одразу взяли у кайданки та почали обшук. В Абдулаєва вилучили телефон.

"Прийшли близько 4 години ранку. Я почула стукіт, шум, якийсь скрегіт воріт. Двері вхідні не виламували, чоловік сам відкрив. Тут же вони його скрутили і на підлогу. Одягли наручники. Слідчий став читати статтю. Я вже дивилася, щоб вони нічого не підкинули. Знаючи останні події, спостерігала. Поки чоловікові читали постанову, його в наручниках завели в зал, почався обшук. У чоловіка цукровий діабет другого типу, йому потрібно поїсти, щоб пити ліки. Обшук почали з коридору, дивани підняли подивилися, в спальні. Понятими були три дівчинки. Я їх не знаю. У чоловіка вилучили телефон", - розповіла про те, як відбувався обшук чоловіка Заура Абдуллаєва, Еміне Абдуллаєва.

"Вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар. Обшуки є грубим порушенням міжнародних норм, зокрема статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя", - написала Денісова.

Денісова закликала світ посилити тиск на РФ для зупинки порушень прав людини на території окупованого Криму.

"Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади та посилити тиск на РФ, з метою припинення порушень прав людини на території тимчасово окупованого Криму", - додала вона.

Нагадаємо, в незаконно окупованій Євпаторії, що в Криму, російські силовики 22 липня влаштували обшук в будинку кримських татар. Окупанти вдерлися до помешкання 57-річного Алі Ібрагімова і його 27-річного сина Мустафи Ібрагімова.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація