Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські силовики затримували ветеранку кримськотатарського руху, яка є громадянкою США

Про причини затримання 82-річної Айше Сеітмуратової невідомо.

На контрольному пункті "Чаплинка" на межі материкової України та анексованого Росією Криму російські силовики затримали 82-річну Айше Сеітмуратову. Вона - кримська татарка, радянська дисидентка, журналістка, історикиня, ветеранка кримськотатарського національного руху.

Про це у Facebook повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Айше Сеітмуратова є громадянкою США, якою вона стала після вигнання її з СРСР у 1978 році. Айше Сеітмуратова постійно проживає в Криму, який відмовилася покидати і після вторгнення російських військ у 2014 році і окупації Криму", - зазначив Чубаров.

Згодом Чубаров повідомив, що Сеітмуратову відпустили.

"Легендарна 82-річна Айше Сеітмуратова, яку російські окупанти не пропустили сьогодні вночі через адміністративний кордон, що розділяє окупований Крим від материкової частини України, була змушена повернутися додому, в Сімферополь. На її удачу, в той час, коли після годинного затримання російські окупанти її відпустили, через контрольно-пропускний пункт до Криму заїжджав співвітчизник, який і довіз Айше Абла до Сімферополя. Наразі Айше Абла вже вдома", - зазначив Чубаров.

Про причину затримання нічого невідомо.

Відео ООН визнала, що РФ порушує Женевські конвенції, заохочуючи росіян переїжджати до Криму

Таке вперше визнали в ООН. Йдеться, зокрема, про те, що Кремль свідомо заохочує власних громадян переселятися із материкової частини не незаконно анексований півострів. І саме це є прямою ознакою порушення четвертої Женевської конвенції.

ООН визнала, що РФ порушує Женевські конвенції, заохочуючи росіян переїжджати до Криму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції