Російські  спецслужби повернулися до Севастополя

Представники російських спецслужб повернулися до Криму і вже готуються до навчань спільно зі Службою безпеки України.

Перша група російських контррозвідників Чорноморського флоту РФ повернулася до Севастополя. Про це повідомило джерело в силових структурах міста.

Нагадаємо, 19 офіцерів ФСБ Росії, які забезпечували безпеку російських моряків, залишили українську територію в грудні 2009 року після денонсації протоколу від 2000 року, який регулював перебування представників спецслужб РФ у Криму.

"Співробітники контррозвідки флоту вже почали повертатися до Севастополя. Більше того, вже зараз вони зайняті підготовкою до проведення навчань з антитерору спільно з представниками Служби безпеки України", - повідомило джерело.

Офіційний представник СБУ в Севастополі на став коментувати повідомлення про повернення до міста російських контррозвідників. Однак неофіційно інший представник української спецслужби підтвердив, що російські та українські контррозвідники мають намір координувати свою діяльність і серйозно розширювати формат взаємодії.

Пізніше інформацію про повернення контррозвідників офіційно підтвердив глава ФСБ РФ Олександр Бортніков.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ФСБ і СБУ завершують роботу над документом, який регулюватиме перебування російських контррозвідників в Севастополі та може бути підписаний у ході зустрічі керівників спецслужб Росії й України Олександра Бортникова і Валерія Хорошковського в Одесі 19-20 травня. Мова йде про протокол до угоди про співпрацю між спецслужбами.

Документ, що готується до підписання, багато в чому повторюватиме положення раніше денонсованого протоколу до угоди про співпрацю спецслужб Росії та України. Головною його відмінністю, як стверджують джерела, стане те, що тепер кандидатури офіцерів ФСБ, які направляться для служби на ЧФ РФ, узгоджуватимуться з українською стороною. Раніше цієї процедури не було. Разом з тим в угоді не буде зазначене точне число співробітників російської контррозвідки. Найімовірніше, буде використана раніше діюча схема, згідно з якою кількість офіцерів ФСБ залежатиме від чисельного складу ЧФ РФ.

Читайте також:

У Крим повернуться російські спецслужби

СБУ відмовилась охороняти Чорноморський флот РФ

Нємцов: Чорноморський флот потрібен Москві для війни з Грузією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: