Російським державним медіа заборонили порівнювати стрілянину в Керчі із "Колумбайном" - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Такі установки журналістам дали наступного дня після трагедії.

Керівництво російських державних ЗМІ заборонили журналістам порівнювати стрілянину в Керчі із схожою бійнею в американській школі "Колумбайн" у 1999 році.

Про це виданню "Проект" розповіли співробітники трьох ЗМІ.

Студент Владислав Росляков, який здійснив стрілянину в коледжі в анексованій Керчі, скопіював низку деталей із дій під час "Колумбайну", зокрема одяг, вид зброї, місце вибуху. За словами редактора одного з державних ЗМІ, наступного дня після трагедії їм дали вказівку не пов’язувати ці дві події. Журналістів попросили "не нагнітати" та "не прив’язуватись у текстах до "Колумбайну".

 "Це робиться, щоб не було наслідування цим ідеям, не з'являвся зайвий інтерес до "колумбайнівських" пабліків", - пояснює співробітник "Першого каналу".

В ефірі центральних телеканалів теж події в "Колумбайні" майже не згадувались. Про них кілька разів говорили лише під час ток-шоу про події в Керчі – новинні програми стрілянину в американській школі не згадували. На стрічках новин державних агентств та видань "Колумбайн" у новинах про трагедію в Керчі теж майже не згадується.

Стрілянина в американській школі "Колумбайн" у 1999 році стала найбільш відомим нападом на навчальні заклади. Тоді двоє учнів старших класів Ерік Харріс та Ділан Кліболд розстріляли 13 осіб та поранили 23, а після бійні наклали на себе руки. Також вони заклали саморобні вибухівки у школі та автомобілях на парковці, які не здетонували. Трагедія викликала величезний резонанс у світі, а також породила низку "послідовників", які намагаються повторити дії Харріса та Кліболда.

Нагадаємо, 17 жовтня на території окупованого Криму в місті Керч стався вибух у політехнічному коледжі. Спочатку повідомлялося про 10 загиблих і понад півсотні постраждалих, пізніше кількість жертв зросла до 21 особи. Медики виявили в тілах постраждалих металеві елементи, якими були начинені вибухові пристрої. У Мережі поширювалась інформація, що вибух був не один, а цьому передувала стрілянина. Також більшість очевидців говорить і про те, що у нападника також були спільники.

За даними ЗМІ, підозрюваного в скоєнні стрілянини в Керчі знайшли застреленим. СК РФ оголосив вибух у Керчі терактом, однак згодом слідчі перекваліфікували справу на статтю "вбивство двох і більше осіб".

ВідеоІз соцмереж видаляють відео, на якому керченський стрілок розстрілює людей

У мережі шириться відео, зафіксоване камерами спостереження коледжу. 18-річний нападник Владислав Росляков спокійно заходить у приміщення з двома рюкзаками. В одному з них - вибухівка. Її він залишає у їдальні, а сам іде вгору. Після детонації нападник йде по коридору, вбиваючи кожного на своєму шляху. 

Із соцмереж видаляють відео, на якому керченський стрілок розстрілює людей

Залиште свій коментар

Вибір редакції